Başkan Karadağ, Akçakale’de Çiftçi ile Bir Arada

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Akçakale’de 50 bin dönüm ekili arazinin kurmaya terk edilmesine tepki gösterdi. Karadağ: “50 bin dönümlük buğday ekini kurudu”
 
CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ, Akçakale’de çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerin en büyük sorunu olan sulama konusuna el atan Karadağ, yetkililere seslendi. DEDAŞ’ın çiftçilerin ekinlerine su verebilmeleri için gerekli olan elektriği vermediğini belirten Karadağ, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;
 
 
Sulama birliklerinin borcu olmamasına rağmen dağıtım şirketleri elektrik vermeye yanaşmamaktadır. Elektrik dağıtım şirketi anlaşmaya aykırı hareket ediyor. Çiftçilerden gelecekte kullanacakları elektrik bedelini peşin istiyor.
 
Elektik verilmeyen çiftçiler sulama yapamadığı için ekinlerin kurumasını izlemek zorunda kalıyor. Dedaş, Sulama Birliklerinin elektriklerini kesmesi sonucu, yaklaşık 50.000 dönümlük ekmeklik buğday ekini susuz kaldı. Tarıma ihtiyaç duyduğumuz bu zorlu dönemde, ülkeler buğday stoklarken, Akçakale’de 50.000 dönümlük buğday alanı kurumaya terk ediliyor.
 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu