GenelYurt

Akçakale Belediyesi, Halkın Parasını Kime Harcıyor?

Akçakale Belediyesi’nde yapılan bir ihalede usulsüzlük olduğu iddialarından sonra vatandaş sordu; “Akçakale Belediyesi, halkın paralarını kime harcıyor?”

Akçakale Belediyesi, Halkın Parasını Kime Harcıyor?

Akçakale Belediyesi’nin SGK’ya ait 31 dönümlük arsayı ihaleye çıkardığı iddia edildi. İhaleye çıkarılan arsaya talip olan şirketin ise Akçahan olduğu belirtildi. Akçahan şirketi, Akçakale Belediyesi’ne ait bir şirket olduğu belirtilirken ihalede yapılabilecek usulsüzlük ile halkın paralarının çar çur edileceği düşüncesi üzerinde duruldu.

Belediye’nin Şirketi ile Yolsuzluk Mu Yapılıyor?

Konu bir sosyal medya kullanıcısı tarafından Twitter’da gündeme getirildi. “Akçakale Belediyesi, kendi şirketi ile yolsuzluk mu yapıyor? Soruları cevapsız kalırken yayınlanan söz konusu mesajda şu ifadelere yer verildi; “”Akçakale Belediye şirketi Akçahan, SGK’ya ait 31 dönümlük araziye talip olur. İhale, coşup yüklü rakam söyleyen Akçahan’a kalır. Para ödenemeyince yatırılan 75 bin TL teminat yanar. Halkın parası böyle çar çur ediliyor.” iddiası doğru mudur

 

Akçakale Belediyesi, Halkın Parasını Kime Harcıyor?

Sayın Mehmet Özhaseki ve Mücahit Yanılmaz?”

Yalçınkaya’dan Ses Seda Yok

Yayınlanan bu iddia ile beraber Akçakale Belediyesi’nin ihale bilgileri de paylaşıldı. Sorumlu yayıncılık gereği bu konuyu Akçakale Belediyesi’ne sorduk fakat aradan haftalar geçmesine rağmen in bu konuda Akçakale Belediyesi herhangi bir cevap vermekten kaçındı. Bu da akıllarda soru işareti bıraktı.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı