Akçakale Belediye Binası Borçları Yüzünden Satılıyor

Borç Batağına Giren Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, yaptığı basın açıklamasında belediye binasını satışa çıkardığını duyurdu.

Akçakale Belediye binası ihale ile satışa çıkarılıyor. Duyuru Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya tarafından yapıldı.

Yalçınkaya, yaptığı açıklamada eski dönemden kalan borçların alacaklıları belediyeyi icraya verdiğini, bu borçların ne için yapıldığı belli olmadığı için ödeme yapmadığını ve bu borçların ödenmesi için eski belediye binasını ihale yoluyla satışa çıkarılacağını duyurdu.

Eski Dönemden Borç Var, Belediye Binası Satılacak

Yalçınkaya, basın ve kamuoyu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

BASINA VE KAMUOYUNA
Akçakale Belediye’mizin geçmiş dönemden kalan borçları nedeni alacaklılar tarafından icraya başvurulduğu ve sürecin icra yoluyla ihale aşamasına geldiği kamuoyuna duyurulur.

Bir yanda Akçakale’miz için rutin hizmetleri yaparken bir taraftan da belediyecilik hizmetlerinin ötesinde Akçakale’mizin gelişmesi için istihdam başta olmak üzere birçok projeler hayata geçirmeye devam ediyoruz. Akçakale’de hizmet atağının yanı sıra hukuki mücadelelerle de Akçakale’de yaşayan her vatandaşımızın hakkını korumaya devam ediyoruz.

Önceki dönemden kalma alacakları nedeni ile kurumumuza müracaat eden alacaklıların fatura karşılığı bulunmadığı için talep edilen ödemeler tarafımızca yapılmamıştır. Yaşanan süreç esnasında Belediyemizin eski binası ile ilgili icra kararı verilmiş ve eski belediye yerinin ihalesi yapılacak.

Belediye Başkanlığımızın fatura karşılığı olmayan iş ve işlemlere karşı hukuki mücadelemiz devam etmektedir. Belediye eski binasının yerinin kamuda kalması için de hukuki mücadelemiz sürüyor.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu