Açanal’ın Ağır Hasarlı Binası Hasarsız Raporu Aldı

CHP'li Başkan Çoban'dan şok iddia! Ak Parti Milletvekili Açanal'ın 'AĞIR HASARLI' raporu alan binasının 'HASARSIZ'a çevrildiği iddia edildi.

acanal 3
Şanlıurfa’da şok iddia! Urfa Milletvekili Açanal’ın ‘‘AĞIR HASARLI’ binasını ‘HASARSIZ’a çevirttiği, kiracılarına ‘korkmadan oturun’ dediği ama kendi işyerini başka yere taşıdığı iddia edildi.
 
Şanlıurfa’da şok iddia… Ağır hasarlı raporu alıp yıkılması gereken binaya hasarsız raporu alındı. Bina sahibinin ise Ak Parti Milletvekili Zemzem Gülender Açanal olduğu iddia edildi. İddiaların sahibi ise CHP Karaköprü İlçe Başkanı Rıdvan Çoban oldu.
 
Aynı zamanda inşaat mühendisi olan Çoban, iddiaları ile şaşkınlık yarattı. CHP’li Başkan Çoban iddialarına konu olan olayda şu bilgiler yer aldı;
 
Şanlıurfa Bahçelievler mahallesinde bulunan Açanal Apartmanı, depremden sonra ‘Ağır Hasarlı‘ raporu aldı. Binanın etrafına şeritler çekilerek yıkılması beklendi. Bir süre sonra binanın ‘HASARSIZ’ raporu aldığı öğrenildi.
 
‘AĞIR HASARLI’ raporu ‘HASARSIZ’ olarak değiştirilen Açanal Apartmanının sahibi ise Ak Parti Milletvekili Zemzem Gülender Açanal oldu… Binanın Vekil Zemzem Gülender Açanal’a ait olduğunun öğrenilmesinin ardından binanın hasar durumu değiştirildi. Etrafına şerit çekilen ve yıkılması beklenen bina bir anda ‘HASARSIZ’ olarak kayıtlara geçti.
 
Depremde ‘AĞIR HASARLI’ binanın ‘HASARSIZ’ olarak değiştirilmesinin ardından kiracılara ‘Korkmadan oturun’ denildiği öğrenildi. Fakat Vekil Açanal’ın kendisi binada korkmadan oturamadı. Binaya kendi soyadlarını veren Açanal’ın aynı binanın alt katında bulunan eczanesi boşaltıldı. Milletin canını hiçe sayan Açanal, kendi can korkusu ile eczanesini başka bir yere taşıdı.
 
Binada oturan kiracıların ‘Madem bina hasarsız vekil hanım neden eczanesini taşıdı.’ dediği öğrenildi. Hasar raporu değiştirilen binadan taşınmak isteyen kiracılara ise ’10 bin lira para aldınız. Evi boyatıp öyle çıkın. Evi tertemiz istiyorum’ dediği öğrenildi.
 
İddiaların gündeme gelmesinin ardından Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal’ın konu hakkında açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu haline geldi…

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. bina hasrasiz ne alaksi var vekil ile vekil eczaneyi tamamen kapattı yalan haber ile algı oluşturmayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu