‘Zeynel Abidin Beyazgül Urfalılara Bayat Ekmek Satıyor’

Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, Büyükşehir'in 100 bin ekmek kapasiteli fırınında 2 bin 300 ekmek çıktığını ve bunların bayat olduğunu iddia etti.

IMG 20230106 WA0015

Şanlıurfa Fırıncılar Odası Başkanı Mehmet Emin Karaatlı, Urfadegisim.com’a verdiği röportajda şaşkınlık yaratacak iddialarda bulundu.

 

100 Bin Ekmekten 2 Bin 300 Ekmek Satılıyor

 

Karratlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin günde 100 bin ekmek ürettiğini fakat bu sayıdan ancak 2 bin 300 adet satıldığını belirtti. Üretilen ekmeklerin satış fiyatının piyasanın çok çok altında olduğunu belirten Karaatlı, fabrikada üretilen ekmeğin 2,5 liradan vatandaşlara satıldığını belirtti. Halk Ekmek Fabrikasında çıkan ekmeğin çok ucuz olmasına rağmen günde ancak 2 bin 300 adet satılmasının sebebini ise ekmeğin bayat olmasına bağladı.

 

Karaatlı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara bayat ekmek yedirdiğini belirterek şu ifadelere yer verdi;

 

 

“Zaten Şanlıurfa’da belediye yok ki gelsinler fırıncılık yapsınlar. Zaten fırıncılıktan başka bir şey yapamadıklarını gösterdiler. Halk ekmek projesi çok zayıf bir olay. Oysaki daha kaliteli hizmetler yapabilirlerdi. Yani vatandaşın gözünü halk ekmek ile boyamasınlar artık kimseyi kandıramazlar. Bu insanlarda artık gözü o kadar kapalı değil. Halk otobüsleri, ulaşım, su faturaları aldı başını gidiyor yaban ekmek ile milleti kandırmaya çalışıyorlar, ama yaptıkları boş artık kimsenin gözünü boyayamazlar. Fırınların önü siyaset meydanı gibi büyükşehir ayaklarına değil kafasına sıktı yaptığı bu halk ekmek projesiyle. Dedim ki; insanları baya ekmek kuyruklarında bekleteceğinize, gelin vatandaşa yüzde yüz bedava ekmek dağıtalım. Maliyetin yüzde 20’sini fırıncılar odası, yüzde 40’ını Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Şanlıurfa İl Müdürlüğü, kalan yüzde 40’nı da Büyükşehir ve diğer belediyeler karşılayacaktı.

 

 

Vatandaşa Fiş Verecektik. Kabul Edilmedi

 

Vatandaşlara fiş verecektik, onlarda istediği fırından istediği ekmeği alacaklardı. Ama dediğimle kaldım kimse bu projeme sıcak bakmadı. Şimdi yüzde 30 ucuza vermeyi hesap ediyorlar, bunun yanında işçi çalıştırıyorsun, makinalar çalışıyor bu para kimin cebinden çıkıyor halkın cebinden çıkıyor ama bunu anlatamadık birilerine”

 

Vatandaşa Bayat Ekmek Satıyorlar

 

“Vatandaş seni o koltuğa oturturduysa hizmet için oturttu, vatandaşın parasını orada burada çar çur etmek için değil” diyerek sözlerine sürdüren Karaatlı, “Akşam saat 8-9 da çıkardıkları ekmeği sabah saat 9-10 da vatandaş alıyor o saate kadar ekmek bayatlıyor. Burada notlarımızın arasında var ilk iki günde, günde 2300 ekmek satılıyor, hani bu 100 bin kapasiteli ekmek fabrikasıydı. Bu 100 bin kapasiteli ekmek fabrikasını kime yaptın kimin parasıyla yaptın. Benim verdiklerimi sen kimin için hor kullandın. Tek kelimeyle yazıklar olsun bu memleket bugüne kadar böylesini görmedi ama az kaldı yakında bu millet gerekeni yapacak.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu