YSK, Şanlıurfa’da personel alımı yapacak

YSK, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere sözlü sınav yoluyla 53 personel alacak. Personel alımında Şanlıurfa’ya da kontenjan ayrıldı.

YSK, Şanlıurfa’da personel alımı yapacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), merkez ve taşra teşkilatına 5 hizmetli ve 48 zabıt katibi alımı gerçekleştirecek.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, başvurular 31 Ağustos ile 9 Eylül tarihleri arasında e-Devlet veya Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden yapılacak.

YSK’nın taşra teşkilatında kontenjan ayrılan iller arasında Şanlıurfa da var. Kurum, Bozova İlçe Seçim Müdürlüğü’nde istihdam edilecek 1 zabıt katibi alımı yapacak.

Adayların, 2020 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış ve en az lise veya dengi okul mezunu olması gerekiyor.

Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir başvuru yapabilecek.

Gerekli şartları sağlayan adaylardan KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının 5 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için, sınav kurulunun verdiği puan ortalamasının en az 70 olması gerekiyor.

Başvurularını eksiksiz şekilde tamamlayıp sözlü sınava girmeye hak kazananlar YSK’nın “https://www.ysk.gov.tr” internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu