Yıldırım: Uzaydan Çubuk Atıp Deprem Yaratıyorlar

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, uzaydan titanyum alaşımlı çubukları uzaydan gönderip deprem yaratıldığını iddia etti.

uzay
 
Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım’ın sosyal medyada dolaşan bir videosu hayrete düşürdü. Yıldırım, uzaydan titanyum alaşımlı çubukları uzaydan gönderip deprem yaratıldığını iddia etti.
 
Yıldırım, “Titanyum alaşımlı 10 metre çubukları uzaydan dünyaya istediği hedefe gönderebilen Savaşçı uydular var! Yerin 5 kilometre derinliğine nüfus ederek 7-8 şiddetinde deprem yaratıyor…” ifadeleri yeniden gündeme düştü.
 
Serdar Hüseyin Yıldırım videonun bu kadar çok yayılıp gündeme düşmesinin ardından, “Birkaç gündür sosyal medyada dolaşan video hakkında çok soru geliyor. Bu kısa video benim çok önce bir strateji enstitüsünde verdiğim konferanstan alıntı. Dünya yörüngesinde konuşlanıp kullanıldığında küçük bir şehri haritadan silebilecek silah sistemini anlatmıştım. Bu silah sisteminin fay hatlarını tetiklemek veya tektonik deprem oluşturmak gibi fonksiyonu yok. Dolayısıyla bilinen bir fay hattında oluşan tektonik bir deprem olan Maraş afetiyle ilgisi yok. Yanlış anlaşılmasını istemem. Bu silahın etkisi göktaşı çarpmasına kıyas edilebilir.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu