Yazarımız Şerif Çelikay Yazdı: Urfa Gündemi

Gündemimiz o kadar yoğun ve karanlık ki nereden başlamak gerekir sorusu bile birçok şeyin birbirine girdiğini cevaplıyor zaten.

serif celikay

Aslında ülke gündemini değerlendirmenin bir getirisinin olmadığını her gün yorum yapıp gündemde kalmaya çalışanları hepimiz görüyoruz. Sorunların politize edilmeye çalışıldığı bu günlerde, ülkedeki yaşam standartlarının üstü örtülmeye çalışılsa da sorunları ne dini ne ideolojik ne de siyasete alet edilmesinin hiçbir şekilde yaşam gerçeğini değiştirmediği aşikârdır.

Şanlıurfa ilimizin sorunlarını sadece anlatmakla değil birer vatandaş olarak kimin elinden ne geliyorsa yapılması noktasında sorumluluk alınması gerektiğine inanıyorum. Uyuşturucu illetinin şehrimizi giderek bir kanser hücresi gibi sarması, toplumda bir infiale sebep vermeye başlamıştır. Çünkü birey ailenin, aile de toplumun temel taşlarıdır. Bu konuda sadece güvenlik güçlerinin koşuşturması yetmiyor dolayısıyla devletten tutun bireylere kadar herkesin bu konuda samimi birer sorumluluk almaları gerekmektedir.

Şehirdeki su şebekelerinin sık sık patlak vermesi nedeniyle vatandaşların su çilesi de cabası öte yandan elektrik ile ilgili dedaşın denetlenebilir bir tarafının olmaması, sorunun nereye vardığını da gözler önüne seriyor zaten.
Tarım arazilerinin toplulaştırma konusu daha da bir içler acısı! Bölük pörçük yapılan arazilerin, girdi maliyetlerinin hesabını yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Bütün bunlar yetmiyormuş gibi bu güzelim verimli tarım arazilerinin üstüne millet bahçeleri yapılmaya başlanmış, çiftçimizin millet bahçesinde refah içinde çay içmeleri için her türlü fedakarlığı yapmaktan kaçınmamıştır belediyemiz. Devlet millet içindir ilkesi, sosyal devlet anlayışının olmazsa olmazı, yaşamsal faktörlerin de asli görevlerindendir. Zenginlik, para biriktirmek değil o parayla halkın refah seviyesini yükseltmektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu