Yaşar Aydın: Çocuklarımızın Hayallerini Yok Ettiler

Onur Hareketi lideri Yaşar Aydın: “İktidar ve muhalefet el birliği ile çocuklarımızın geleceğini yok ettiler.”

Yaşar Aydın: Çocuklarımızın Hayallerini Yok Ettiler

Onur Hareketi lideri Yaşar Aydın, katıldığı bir televizyon programında iktidar ve muhalefeti eleştiren açıklamalarda bulundu… Aydın açıklamalarında özellikle çocukların ve gençlerin hayallerine değinerek şu ifadelere yer verdi;

“Bizim Çocuklarımız Acı Çekerken Uzaktan Seyrettiler”

“Biz mevcutlardan gelecek hiçbir şey istemiyoruz. Çünkü bunlar biz ve bizim çocuklarımız acı çekerken uzaktan seyrettiler. Ya da o acının bir parçası oldular. Bunların tamamı bizim çocuklarımız ve bizler acı çekerken sancı çekerken sürünürken bunlar ve bunlar gibi olanlar iktidar ve muhalefetin tamamını söylüyorum uzaktan seyrettiler… Veya bizim çektiğimiz acının bir parçası oldular. Bizi çektirilen acının manevrası oldular destek verdiler. Oturup dinlemediler. Yahu millet ne halde? Bu milletin çocukları nerede? Hiç umurlarında olmadı. Kulaklarını sağır, gözlerini kör ettiler. Kulakları sağır, gözleri kör olanlarla bizim ne işimiz olabilir? Bu milletin ne işi olabilir? Bu milletin gençliğinin ne işi olabilir? Bu milletin kadınlarının ne işi olabilir? Bu milletin Kürdünün ne işi olabilir? Bu milletin savcısının, sollusunun, Alevisinin ne işi olabilir? Hiç birisinin bir işi olamaz ki bunlarla.”

“Bizim Çocuklarımızın Geleceği Karanlık”

“Bizim çocuklarımız işsiz. Hepimizin çocukları işsiz! Bizim çocuklarımızın gözünden yaş damlıyor. Hangi çocukların gözünden yaş damlıyor; hepimizin çocukların gözünden yaş damlıyor. Bizim çocukların geleceği karanlık! Hangi çocukların geleceği karanlık; hepimizin çocukların geleceği karanlık! Peki bizim çocuklarımıza bunları kim layık gördü; iktidar ve muhalefet gördü. Bunların tamamı layık gördü. Bunlarla biz niye yan yana geleceğiz? Böyle bir şey olabilir mi? Siyaset dediğiniz kurum, çok kısa. Yarın toplum içerisinde biz nasıl gezeceğiz yahu? Toplum içinde kafamızı kaldırıp nasıl gezeceğiz? Büyük laflar konuşuyoruz; onur diyoruz, şahsiyet diyoruz, dava diyoruz, dava adamı diyoruz… nasıl gezeceğiz biz toplum içerisinde?.. Bunlarla beraber olduğumuzda bunlarla yan yana göründüğümüzde, bunların yapmış olduğu işin altına imza attığım zaman biz nasıl gezeceğiz yahu…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu