AsayişYurt

Yalçınkaya, Mahkeme Kararına Karşı Çıktı

Akçakale Belediyesi, mahkemenin yıkımı durdurma kararına rağmen vatandaşın evini yıktı.


Akçakale Belediyesi, mahkemenin durdurma kararına rağmen vatandaşın evini yıktı.

Olay, Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesinde meydana geldi. Akçakale Belediyesi, imar planında park alanı olarak geçen yere ev yaptığı gerekçesi ile İbrahim Bacık’a dava açtı. Mahkeme, park alanı olarak geçen yere yapılan gecekondunun yıkılması kararını verildi.

Mahkeme Yıkımın Durdurulmasına Karar Verdi

Bu kararın gecekondunun sahibi olan İbrahim Bacık’a iletilmesinden sonra Bacık da; “Bu ev 2017 yılında gerekli bedellerin ödenmesinden sonra yapıldığını savunarak karara itiraz etti. Ev sahibi İbrahim Bacık’ın yıkım kararına itiraz ettiği başvurusunu değerlendiren mahkeme “Yıkınım durdurulması” kararını verdi.

Evi Yıkılan Vatandaş; Bunlar Mafya

Mahkemenin, gerekli belgeler toplanana kadar aldığı yıkımı durdurma kararı Akçakale Belediyesi’ni durduramadı. Belediye ekipleri mahkeme kararına rağmen İbrahim Bacık’ın evini yıktı. Evinin yıkılmasına tepki gösteren İbrahim Bacık, “Elimizde mahkeme kararı olmasına rağmen evimi yıktılar. Ak Parti’ye burada %99 oy verildi. Bir hırsızı belediye başkanı olarak gönderdi. Neden böyle yapıyor. Nerede adalet, nerede hükümet, nerede Tayyip Erdoğan! Mükafatımız bu mu? Mafyayı göndermişler buraya. Bunlar mafya” ifadelerine yer verdi.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı