Viranşehir’deki Fabrikada 300 Kişiye İş İmkanı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Viranşehir Kaymakamlığı ve Karadağ Kalkınma Ajansı’nın desteği ile OSB’de kurulan tekstil fabrikası için protokol imzalandı.

viransehir fabrika

Şanlıurfa’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Viranşehir Kaymakamlığı ve Karadağ Kalkınma Ajansı’nın desteği ile Viranşehir OSB’de kurulan tekstil fabrikası için protokol imzalandı.

Şanlıurfa’da, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Viranşehir Kaymakamlığı ve Karadağ Kalkınma Ajansı’nın destek verdiği proje kapsamında Viranşehir Organize Sanayi Bölgesine (OSB) 4.3 milyon TL’lik inşa edilen tekstil fabrikası için protokol imzalandı.

Protokol, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Viranşehir Kaymakamı Önder Çengel ve fabrika yetkililerince valilik binasında imzalandı.

Proje kapsamında tekstil fabrikasında 300 kişiye de istihdam sağlanacak.

Şanlıurfa Valiliği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yeni istihdam alanları oluşturacak protokol için bir aradayız! Yaklaşık 3,8 Milyon TL destek tutarı ile, toplamda 4,3 Milyon TL’ye tamamlanan proje kapsamında inşa edilen fabrikamızı, 300 istihdam şartıyla firmamıza kiralıyoruz. @KaracadagKA Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında sağlanan mali destekle Viranşehir OSB’mizde hayata geçirilen bu güzel proje, şehrimize, vatandaşlarımıza ve bu fabrikada istihdam edilecek kardeşlerimize hayırlı olsun!”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu