Viranşehir’de Metruk Binalar Yıkılıyor

Viranşehir’de uyuşturucu meskeni haline gelen metruk yapılar yıkılıyor.

Viranşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı kaçak yapı ekipleri, ilçe genelinde yürüttüğü saha çalışmaları ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda metruk yapı tespit çalışmalarını devam ettiriyor.

Teknik ekipler tarafından yapılan saha çalışmaları doğrultusunda riskli olduğu tespit edilen ve madde bağımlılarının meskeni haline gelen metruk yapılar, yapılan inceleme sonrası yıkılıyor.

Kaçak yapı ekiplerince Kale Mahallesinde tespiti yapılan metruk yapı, yasal sürecinin tamamlanmasının ardından yıkım çalışmaları, güvenlik tedbirleri çerçevesinde gerçekleştirildi.

CİDDİ BİR MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ

İlçe genelinde tespit edilen tehlikeli ve riskli metruk yapıları bir bir yıktıklarını belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, “Bu yapıların yıkılmasıyla ilgili yoğun bir talep var. Bu yapıların çoğu malikleri tarafından çeşitli nedenlerle terk edilmiş ve zamanla hem çökme tehlikesi oluşacak seviyeye gelmiş, hem de madde bağımlılığı başta olmak üzere çeşitli zararlı alışkanlıkları olan gençlerin meskeni haline gelmiştir.

Bunlarla ilgili ciddi bir mücadele yürütüyoruz. Gerek kendi tespitlerimiz gerekse vatandaşlardan ve muhtarlarımızdan gelen talepler oluyor. Bu talepleri hızlı bir şekilde değerlendirerek zaman kaybı yaşamadan aldığımız encümen kararlarıyla yıkımlarını gerçekleştiriyoruz. Nezih ve huzurlu ortamlarda yaşamayı sonuna kadar hak eden Viranşehir halkımız için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu