Viranşehir’de Festivalin Açılışı Yapıldı

Viranşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği çok amaçlı festivalin açılışı yapıldı. Festivale çok sayıda katılım gerçekleşti.

Viranşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği çok amaçlı festivalin açılışı yapıldı.

Viranşehir Belediyesi tarafından organize edilen, ilçe kaymakamlığı ve  milli eğitim müdürlüğünce desteklenen “Kadim Şehirde Kadim İzler Yarat” temalı Viranfest etkinlikleri başladı.

Viranşehir Belediyesi kültür ve sanat merkezinde gerçekleştirilen festivalin açılışına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, İlçe Kaymakamı Önder Çengel, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Güleç, Viranşehir Emniyet Müdürü  Zekeriya Baran, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yağan, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Festival içeriğinin dolu olduğunu ve yaklaşık 2 ay süreceğini belirten Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, “Etkinlik günlerinde birbirinden güzel programlar, konferans, konser, tiyatro, stand-up, seminer, bisiklet turu, turnuvalar, sergiler, masal anlatım etkinlikleri, yöresel ürünler standı, bilgi yarışmaları, üniversite tanıtım fuarı, sinema ve panellerin tertip edilecektir” dedi.

Protokol üyeleri yapılan konuşmaların ardından Festivalin açılış kurdelesini kesip Viranfest günleri kapsamında Antropolog Ahmet Yavuklu tarafından açılan ‘Kadim İzler Bedene Nakşedilen Tarih’ Dağ (Dövme) geleneğinin resmedildiği ve kitaplaştırıldığı projenin sergi çalışmasını gezdi.

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu