Viranşehir’de açılan imara 621 hektar alan daha eklendi

Viranşehir’de yıllardır kanayan yara olan imar sorununu çözüme kavuşturan Salih Ekinci, açılan imara ek olarak 621 hektarlık alanı daha imara kazandırdı.

Viranşehir’de açılan imara 621 hektar alan daha eklendi

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 2013 yılında onaylanan ve ardından mahkeme kararıyla iptal edilen Viranşehir İmar Planının tekrardan yürürlüğe girmesi için ilgili kurumlarla temaslarda bulunmuştu.

Ekinci’nin girişimleri sonucu 13 Ocak 2022 tarihinde 2250 hektar imar planı onaylanarak yürürlüğe girdi. Viranşehir için önem arz eden bu sorunu çözüme kavuşturan Ekinci, buna ek olarak ilçeye 621 hektarlık 2. etap imar alanı kazandırdı.

Tarım Bakanlığınca kamu yararına 621 hektarlık ek imar planına dâhil edilmesi yönünde karar alındı. Viranşehir’de sevinçle karşılanan 2. Etap İmar Planı ile ilgili çalışmalar başlatıldı.

 

EKİNCİ: VİRANŞEHİR İÇİN HAYIRLI OLSUN

 

Ekinci, “Viranşehir’in güçlü bir imar planına kavuşması için üzerinde titizlikle durduğumuz çalışmaları başarıyla sonuçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Viranşehir’e 2. etap imar alanı kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduğunu vurgulayan Ekinci, “Viranşehir’in gelişip büyümesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kapsamda yaptığımız uzun uğraşlar sonucunda Viranşehir için 2. Etap İmar Alanı onaylandı. İlçemiz için büyük önem taşıyan 2. Etap İmar Planının Viranşehir’e hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

Ekinci, Viranşehir’i geleceğe güven içerisinde hazırlamak adına imar alanındaki çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu