Viranşehir Halkı: Burası Afrika Değil, Sabrımız Kalmadı

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde yaşayan vatandaşların yol çilesi bitmek bilmiyor. Vatandaşlar: "Burası Afrika değil, sabrımız kalmadı." dedi.

Viranşehir Halkı: Burası Afrika Değil, Sabrımız Kalmadı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yolların çamur içinde yüzdüğünü ve vatandaşların mağdur olduğunu daha önce de dile getirmiştik. Yetkililerin bir türlü üzerinde durmadığı bozuk ve çamurlu yol konusu halkı mağdur etmeye devam ediyor.

Viranşehir’in bozuk ve çamur içinde yüzen mahallelerinden biri de Hürriyet Mahallesi oldu. Hürriyet Mahallesi sakinleri bataklık olan bir mahallede yaşamak zorunda kaldıklarını anlatarak isyan etti. Yollarının yapılmasını ve evlerine temiz şekilde gidip gelmek istediklerini belirten vatandaşlar yetkililere seslendi.

Viranşehirli vatandaşlar yaptığı açıklamada;

Viranşehir Hürriyet Mahallesi Milattan Önceki çağı aratmıyor. Belediyenin duyarsızlığı yüzünden milattan önceki çağı yaşıyoruz. Kışın çamur yaz aylarında ise tozdan yaşanmaz hale geldi. Burası Afrika değil, burası Peygamberler diyarı Hz. Eyyüp Nebi’nin bulunduğu Şanlıurfa Viranşehir’dir. Artık Sabrımız kalmadı.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu