Viranşehir Belediyesi: Viranfest Devam Ediyor

Viranşehir Belediyesi tarafından kültür, kapsamında düzenlenen “Kadim Şehirde Kadim İzler Yarat” temalı Viranfest günleri devam ediyor.

Viranşehir Belediyesi tarafından kültür, sanat ve eğitim etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Kadim Şehirde Kadim İzler Yarat” temalı Viranfest günleri çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Viranşehir Belediyesince organize edilen İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen Viranfest günleri, çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

Festival kapsamında “Uyuşturucu ile mücadele” konulu konferans düzenlendi.

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halis Demir Konferans Salonu’nda verilen konferansa, Belediye Başkanı Salih Ekinci, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Polis memurlarınca verilen bilgilendirme konferansında; dinleyicilere sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler başta olmak üzere bağımlılık yapıcı maddelerin zararları anlatılarak bu maddeler ile mücadele kapsamında kanuni ve bireysel bazda yapılması gerekenler konusunda bilgiler verildi.

Konferansta, uyuşturucu madde kullanımı ve madde bağımlığının; meraktan, özentiden, ailevi sorunlardan, kişisel sorunlardan ya da eğlenmek amaçlı başladığı ve bağımlılık sürecinde kişiye ve aileye verdiği zararlar anlatıldı. 

Konuşmaların ardından Ekinci, madde kullanımının önlenmesi ve narkotik suçlarla mücadelenin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, uyuşturucu ile mücadelede farkındalık oluşturmak için festival günlerinde düzenledikleri konferansın çok faydalı olduğunu aktardı.

Ekinci, Festivale katılımlarından dolayı ve verdikleri eğitici bilgiler için polis memurlarına teşekkür edip, programla ilgili anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu