GenelGüncelÖzel Haber

Göç İdaresi Personelinin Sorunlarını Meclise Taşındı

TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada il göç idarelerinin 1500 elemana ihtiyacı olduğunu söyleyerek Göç İdaresi İşçilerinin sorununu dile getirdi.

MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada il göç idarelerinin 1500 elemana ihtiyacı olduğunu söyleyerek Göç İdaresi İşçilerinin sorununu dile getirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Göç İdaresi çalışanlarının sorunlarıyla ilgili konuşma yapan Urfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Şanlıurfa başta olmak üzere Suriyeli mültecilerin barınması için kurulan kamplara geçici olan alınan güvenlik ve temizlik işçilerinin, taşeron kadroya geçtiklerini ve bu işçilerin sosyal durumları incelenmeden işe alındıklarını dile getirdi.

Urfa’daki Kampların işçilerin ve güvenlikçilerin kapanmasıyla Türkiye’nin muhtelif il göç idarelerine geçici olarak görevlendirdiklerini vurgulayan Vekil Özyavuz ‘’Hepsinin kendi illerinde evi ve kurulu düzeni olarak bu kardeşlerimizin aile bütünlükleri kayboluyor. Mağduriyet yaşıyorlar. Göreve gönderildikleri il göç idarelerinin toplamda 1500 elamana ihtiyacı var. Göç idaresi genel müdürlüğü 1500 yeni eleman aldığı takdirde bu kardeşlerimiz illerinde sürekli görevlendirilecek ve mağduriyetleri son bulacaktır’’ diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı