GenelGüncelÖzel Haber

Çekirdek Aileler Akrabalık Bağları İle Kuvvetlenir

Vekil Özcan; "Çekirdek Aileler Öbek Öbek Birleşir Ve Akrabalık Bağları İle Kuvvetlenir" dedi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan Türk toplumunda ailenin önemini anlatarak bayramlarını kutladı.

Türk toplumunun en güzel yanının aile olabilmek olduğunu söyleyen Halil Özcan,

“Bu milletin en güzel yanıdır Aile olabilmek. Çünkü Aile her şeydir. Zorlukları kolay eder, Acıları hafifletir,  Darlığı feraha erdirir, Maneviyatımızı muhafaza eder, Milliliğimizi diri tutar.. Kısacası Aile varsa yokuşlar düz olur.

Aile; Anne, baba, çocuk derler lakin bizde bu kadarla kafi değildir. Amca, dayı, teyze, hala, anane, babaanne, kuzen, yeğen, torun diyerek halka büyür gider..

Çekirdek Aileler öbek öbek birleşir ve akrabalık bağları ile kuvvetlenir bizlerde. Arkadaşlık, komşuluk diyerek te halkayı bir adım daha genişletebiliriz.. Ve son halkada evimiz vatan, Ailemiz millettir bizim.

Batı’nın anlayamadığı işte tam da budur. Bir başka deyişle ülkemizin yıkılmaz yapısı işte bu Aile bağlarının kuvvetli oluşundandır. Her defasında ülkemizi dibe çekmeye çalışanlar bu aziz milletin yeniden dirilişini her daim karşılarında bulmaktadır. Çünkü Aile bizler için yeniden diriliştir.

Türkiye’mizin temel taşıdır Aile.. Her felaket, her musibet Aile ile atlatılır bizde. Kriz olur sofralar birleşir aşılır. Borç olur imece devreye girer aşılır. Zorluk olur herkes kardeşlik bağlarıyla bir olur zorluklar aşılır. Allah Aile bağlarımızı daim kılsın.

Zor bir süreci yaşıyoruz. Salgın belası bizleri fiziksel olarak uzaklaştırsa da bağlarımızı koparmadı. Aslında bu musibet Aile bağlarımızı kuvvetlendirdi de diyebiliriz. Evlerimizdeki zorunlu kalışlar Aile bilincini diriltti.

Evet farklı bir Bayram geçiriyoruz şimdi. Bugün belki fiziksel olarak uzaktaydık ama kalplerimiz bir aradaydı. Sosyal medya üzerinden uzakları yakın etmesini yine becerdik. Allah Aile bilincimizi her daim muhafaza etsin.

Bu vesile ile bir kez daha en büyük Ailem olan aziz milletimin bayramını kutluyorum. Yine Büyük AK Parti Ailemin bayramını kutluyorum. Yine doğup büyüdüğüm toprakların Şanlı insanları Urfalı kardeşlerimin bayramını kutluyorum.

Yine Akrabalarımın ve Ailemin bayramını kutluyorum. Allah evimiz olan vatanımızı ve ailemiz olan Milletimizi her daim var etsin. Aile varsa her şey var.. Selam ve dua ile..” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı