Vekil Aydınlık’tan Mecliste Başsağlığı

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada "Başımız sağ olsun Türkiye'm" dedi.

vekil aydinlik urfalilarin kanayan yarasini meclise tasidi
CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı konuşmada “Başımız sağ olsun Türkiye’m” dedi.
 
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük depremde bir çok vatandaş hayatını kaybetmiş bir çok vatandaş ise yaralanmıştı. Büyük yıkıma neden olan deprem sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında bulunan insanları da derinden üzmüştü.
 
Depremin üzerinden 25 gün geçmesine rağmen hala etkileri devam eden deprem meclise de taşındı. Mecliste söz alan vekillerden biri de CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık oldu. Aydınlık, “Yandı yüreğimiz; kırıldı kolumuz, kanadımız. Başımız sağ olsun Türkiye’m, başımız sağ olsun!” dediği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Tüm Türkiye ciddi bir felaketle karşı karşıya kaldı. Maraş’ta Urfa’da, Adıyaman’da kaybettik canımızı. Hatay’da, Diyarbakır’da, Antep’te ruhumuzu teslim ettik. Adana, Osmaniye, Kilis ve Malatya’da çaresiz kaldık. Hiçbir zaman geçmeyecek sızıyı kalbimizde hissettik… Kimimiz evladımızı kaybettik. Kimimiz anne babamızı, kimimiz en sevdiğiniz akrabalarımızı, dostlarımızı kaybettik… On binlerce göz 6 Şubat sabahı bir daha açılmamak üzere kapandı. Çığlıklar içerisinde sessizliğe büründü… Koca koca şehirler yandı… Yandı yüreğimiz, kırıldı kolumuz kanadımız… Başımız sağ olsun Türkiye’m.”
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu