Vali Salih Ayhan İlçe Temaslarını Halfeti İle Sürdürdü

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Halfeti ziyaretinde bulundu. Ayhan, ilçenin turizm ve tarım potansiyelinin önemine dikkati çekti.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Halfeti ziyaretinde ilçenin turizm ve tarım potansiyelinin önemine dikkati çekti.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Halfeti ziyaretinde ilçenin turizm ve tarım potansiyelinin önemine dikkati çekti.

Şanlıurfa ilçe temaslarına Suruç ve Birecik’in ardından Halfeti ile devam eden Vali Salih Ayhan, ilk olarak Halfeti Kaymakamlığını ziyaret etti. Vali Ayhan, burada Kaymakam Selin Sarı ve kurum müdürleri tarafından karşılandı. Kaymakamlıkta Kıbrıs Gazileri adına Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen şeref madalyalarını takdim eden Vali Ayhan, şehit ve gazi ailelerinin istedikleri an kendilerine ulaşabileceğini söyledi.

Vali Ayhan, ilçedeki temaslarını Halfeti Belediyesi ile sürdürdü. Belediye Başkanı Şeref Albayrak’tan merkez ve kırsal bölgelerde devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Ayhan, yapımı devam eden Millet Kıraathanesi’nde incelemelerde bulundu. Salih Ayhan, “Kitap okumak ve hayatı daha iyi anlayabilmek için Millet Kıraathanelerimiz gençlerimizin buluşma adresi olacak” dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan daha sonra Halfeti kırsal Altınova Mahallesinde yapımı tamamlanan Gazi Mehmet Hanifi Küçükaçar Camii’nin açılışına katıldı. Açılış sonrası vatandaşların taleplerini dinleyen Salih Ayhan, programına şehit ailelerine yönelik hane ziyaretleri ile devam etti. Ailelerin adreslerinde sohbet ederek şehit çocukları ile de yakından ilgilenen Vali Ayhan, daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin yanı sıra yapımı devam eden öğretmen evi inşaat alanını inceledi.

TURİZM POTANSİYELİNE DİKKATİ ÇEKTİ

Halfeti ziyaretlerine konaklama ve otelleri de dahil eden Vali Salih Ayhan, ilçenin turizm potansiyeline vurgu yaptı. Bu doğrultuda önemli atılımlar gerçekleştireceklerini ifade eden Ayhan, otel ve konak işletme sahiplerinden bilgiler aldı.  Ayhan, “Halfeti’miz turizm potansiyeli ile eşsiz bir adres olduğunu kanıtlıyor. Turizmde günü birlik değil, uzun süreli turist ağırlamak için tüm dinamikleri bir araya getireceğiz” ifadelerini kullandı.

İlçedeki programında esnaf gezisi de gerçekleştiren Salih Ayhan, esnafa ‘hayırlı işler’ temennisinde bulundu.

Vali Ayhan “Halfeti’nin güzelliği insanlarımızın yüzüne yansımış. İlçe halkımızın içten ve samimi yaklaşımı enerjimize enerji kattı” diyerek ilçenin ‘Sakin Şehir’ unvanı almasında yöre halkının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Valisi, ilçedeki temasları kapsamında karagül serasını da ziyaret etti.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu