Vali Ayhan’dan Velilere Uyarı

Şanlıurfa Valisi Ayhan, karne dağıtım törenine katıldı. Ayhan, sömestr tatiline giren öğrencilere ve özellikle velilere uyarılarda bulundu.

Şanlıurfa’da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 750 bin öğrenci karnelerini alarak sömestr tatiline girdi. Şanlıurfa Valisi Ayhan, karne dağıtım törenine katıldı.

12 Eylül 2022’de başlayan 2022–2023 eğitim öğretim yılının ilk yarıyılı bugün sona eriyor. Okulda yarıyıl boyunca derslerine yoğunlaşan öğrenciler için sömestr tatili için son ders zili bugün çaldı.

Şanlıurfa’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 750 bin öğrenci bugün karnelerini aldı.

Şanlıurfa’da 3 bin 20 okulda yaklaşık 750 bin öğrenci bulunuyor.

Karne heyecanı yaşayan öğrencilerle kentteki 30 binin üzerinde bulunan öğretmenler de sömestr tatiline  merhaba dedi.

VALİ AYHAN KARNE TÖRENİNE KATILDI

Eyyübye ilçesinde TOKİ Şehit Mehmet Uyar İlkokulu’nda Vali Salih Ayhan’ın katılımıyla karne dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Öğrencilere karnelerini veren Vali Ayhan, öğrencilere tatilde ne yapacaklarını sordu.

VALİ AYHAN’DAN EBEVEYNLERE UYARI

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, öğrencilere karne dağıtımı sırasında yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“2022-2023 Eğitim Öğretim yılının ilk yarıyılını kazasız belasız bugün bitiriyoruz. Çocuklarımız böyle doya doya eğlenecekleri bir 15 tatile gönderiyoruz. İnşallah onlarda bunların hakkını verecek. Bu karne notları kabiliyetlerini ölçecek bir şey değildir. Sadece 3-4 aylık bir döneminde aldıkları bilgilerin küçük bir yansımasıdır. Bunun böyle görünmesini özellikle istiyoruz. Çocukların bu karnelerinin evdeki ailelerinin böyle bakmalarını özellikle istiyoruz. Biz çocuklarımıza karne verdik. Toplumuzda bize karne verecek. Çocuklarda ailelerine karne verecek. Karnede eksiklik varsa bu sadece çocukların değil bizim ve ailelerinde eksikliğidir.    Aileler ve veliler de kendilerini gözden geçirmeleri gerekir. “

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu