Vali Ayhan, Urfa’daki Patlamanın Bilançosunu Açıkladı

Vali Ayhan, Haliliye'de bir binada meydana gelen patlama ile ilgili açıklama yaptı. Ayhan, patlamada 2 kişinin öldüğünü, 8 kişinin de yaralandığını açıkladı.

patlama
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Haliliye’de bir binada meydana gelen patlama ile ilgili açıklama yaptı. Ayhan, patlamada 2 kişinin öldüğünü, 8 kişinin de yaralandığını açıkladı.
 
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesinde bulunan Bahçelievler’de öğlen saatlerinde patlama meydana geldi. Patlamanın ardında ihbar ile olay yerine çok sayıda UMKE, itfaiye, sağlık ve emniyet ekipleri sevk edildi. Büyük panik yaratan patlamanın meydana geldiği bölgeye Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da intikal etti.
 
Yapılan incelemede binanın alt katında bulunan iş yerinde tüpün patladığı belirtildi. Doğal gaz patlaması denilen patlamanın tüpten kaynaklı olduğu öğrenildi.
 
İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “Patlamanın olduğu bina da çoğu vatandaşlarımız tarafından boşaltılmıştı ve bu sabah da depremin üzerinden böyle bir faciayla uyandık. Şu an için 2 vefat ve 8 yaralı var. Ben de hemen olay yerine gelip durumu denetledik, gözden geçirdik. Vatandaşların da bizim uyarılarımıza dikkat etmesi lazım.
 
Şu an burada adli ve idari soruşturma yapılıyor. Vatandaşımızın hayatı normalleştirmesini arzu etmekle birlikte biraz daha dikkatli olunmasını istiyoruz. Burada doğal gaz kapalı olduğu halde doğal gaz vanası farklı yöntemle kırılıp açıldıysa çok büyük sorun var. Bu binanın mühürlenip mühürlenmediğine alakalı inceleme yapılıyor. Binada doğal gaz yok. Patlamanın bir gaz patlaması olduğu da ihtimal. Çok yüksel ihtimalle tüp patlaması olabilir Alanda de incelemeler sürüyor. Güvenlik tedbirleri alındı” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu