Urfa’nın vazgeçilmezleri den taze bamya tezgahlarda

Şanlıurfa’nın vazgeçilmez yaz lezzetlerinden olan taze bamya, pazar tezgahlarında yerini almaya başladı.

Şanlıurfa’nın vazgeçilmez yaz lezzetlerinden olan taze bamya, pazar tezgahlarında yerini almaya başladı. 10-15 lira arasında değişen fiyat aralığı ile semt pazarlarında alıcısını buluyor.

Gastronomi şehri olan Şanlıurfa’da, yaz mevsiminin doğal ürünü olan bamya semt pazarlarında alıcısını bekliyor. Enfes tadı, yeşil rengiyle yaz aylarında sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan taze bamya vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. Taze bamyanın tezgahlardaki fiyatı ise küçük boy bamya 13 TL, orta boy bamya 10 TL ve büyük boy bamya ise 5 TL’ye alıcısını buluyor. 

 

 

Pazar esnafında İsmail Alper, “Yeni çıkan bamyalarımız 12 TL’dir. Ufak ve tazedir fiyatı da uygundur. Vatandaş bazen fiyatı pahalı buluyor, fakat fiyatlar gayet uygun” dedi.

 

“VATANDAŞ BAMYA FİYATINI PAHALI BULUYOR”

Pazar esnafından Mehmet Akkuş ise, “Şu an bamya fiyatları 15’e kadar çıkıyor. Bamyanın fiyatları genelde büyüklüğüne göre değişiyor. Küçük bamya fiyatları 13 TL’dir, orta bamya fiyatları 10 TL’dir, büyük bamya fiyatları 5 TL’dir. Geçen seneye göre pahalı değil aynı fiyatlarla satışa çıkarıyoruz. Vatandaş yine de pahalı buluyor ve pazarlık yapmaya çalışıyor. Bamya bitmek üzere zaten şu an tam mevsimi 1 ay sonra biter” ifadelerini kullandı.

 

 

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu