Urfalı’da Uyuşturucu Satıcılarına Meydan Dayağı

Şanlıurfa’da mahalle sakinleri, uyuşturucu satıcılarına ve alıcılarına kendi yöntemleri ile müdahale ediyor. Mahalle sakinleri, mahallelerinde uyuşturucu satışı yapanları veya temin edenleri görüp meydan dayağı atmaktan çekinmiyor.

 

 

Urfa’da mahalleliler uyuşturucu satıcılarına karşı gece gündüz sopalarla nöbet tutuyor. Mahallelerine giren yabancıların kim olduklarını sorgulayan mahalle sakinleri, uyuşturucu satışı yapanları görüp meydan dayağı attıklarını dile getirerek, uyuşturucu illeti tamamen bitene kadar sopalarla nöbet tutmaya devam edeceklerini açıkladılar.

 

Mahalleye Giren Yabancılar Sorgulanıyor

Şanlıurfa’da uyuşturucuyla mücadeleye mahalle sakinleri de katıldı. Mahallelerine yabancı kişilerin girip çıktığını söyleyen mahalle sakinleri, bu yabancıların uyuşturucu satıcısı olduğunu ve uyuşturucu alanlarla mahallelerinde buluştuklarını açıkladı. Mahallede oturan vatandaşlar, ellerine sopaları alıp mahallelerine giren yabancıları önce sorguluyor, tatmin edici cevap alamadıkları zaman ise sopalarla, tekme, tokatlarla saldırıyorlar.

 

Mahallede Uyuşturucu Satışına Müsaade Edemeyiz

Şanlıurfa Jandarması, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi vb kurumların Şanlıurfa’da uyuşturucuyla verdikleri mücadeleleri gören vatandaşlar, bu mücadeleye kendilerinin de dahil olduklarını ifade ettiler. Kendilerine has yöntemler ile uyuşturucu temin eden ve satışını yapan kişileri gördüklerini ve anında müdahale ettiklerini ifade eden mahalle sakinleri; “Birlik olup bu işin üstesinden el birliği ile gelmeyi amaçlıyoruz. Gençlerimiz göz göre göre uyuşturucunun kurbanı oluyor. Mahallemize giren yabancıları çocuklarımızın sağlıklı geleceği için sorgulamak zorundayız. Birkaç kere uyuşturucu satışına şahit olduk ve gerekli yerlere şikayette bulunduk. Mahallemize yabancı insanları almamaya gayret ediyoruz. Bu mahallede herkes birbirini tanır. Yabancıların kim olduğunu da biliyoruz. Çocuklarımızı gençlerimizi kirletemeyecekler.” Açıklamasında bulundu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu