AsayişYurt

Urfalılar Dikkat Valilik Uyardı

Şanlıurfa’da dolandırıcılar türemeye başladı. Dünyanın da cebelleştiği koronavirüsle verilen savaşa bir de dolandırıcılar eklendi.

Bazı şahıslar Şanlıurfa Valiliği, Vali Abdullah Erin ve Şanlıurfa Valiliğinde görevli olan diğer amirlerin isimlerini kullanarak Urfalı vatandaşları dolandırmaya başladı.

Bu tarz telefonlar alan vatandaşların durumu acilen savcılığa, emniyete ya da jandarmaya bildirmeleri gerektiğini açıklayan Şanlıurfa Valiliği yaptığı uyarıda şu ifadelere yer verdi;

Son günlerde covid-19 ile mücadele kapsamında, ihtiyaç duyulan bazı tıbbi cihaz ve malzemenin satın alınacağı bahanesiyle, Valiliğimizin ismi kullanılarak vatandaşlarımızın arandığı ve para talep edildiği öğrenilmiştir.

Valiliğimiz ve bağlı kurumlar ile bu kurumlarda çalışan kamu personelinin ismi kullanılarak ve vatandaşımızın iyi niyeti suistimal edilerek, çıkar sağlamayı amaçlayan bu amaçlı arama ve girişimlere kesinlikle itibar edilmemesi ve bu tür teşebbüslerin gecikmeden kolluk birimlerimize bildirilmesi gerekmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı