Urfalılar Dikkat! Toz Aşımı Yine Geliyor

Meteoroloji, Şanlıurfa'da dün hayatı olumsuz etkileyen toz taşınımına ilişkin bugün yeni bir uyarıda daha bulundu. Urfa'da yine toz aşımı bekleniyor.

Meteoroloji, Şanlıurfa’da dün hayatı olumsuz etkileyen toz taşınımına ilişkin bugün yeni bir uyarıda daha bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu tahminine göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun batısında toz taşınımı bekleniyor.

Meteorolojinin açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Güneydoğu Anadolu Bölgesi, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun batısında toz taşınımı görülmesi beklendiğinden meydana gelebilecek hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme ve ulaşımda aksamalar ile yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Toz taşınımının Şanlıurfa’da da akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

Şanlıurfa’da dün Suriye üzerinden gelen toz taşınımı, kentte günlük yaşamı olumsuz etkilemişti. Gökyüzü kızıla boyanırken vatandaşlar tozdan etkilenmemek için evlerine kapanmış, toz bulutu nedeniyle görüş mesafesinin düşmüştü. Yetkililer solunum güçlüğü çeken ve astım hastalığı bulunanları tozdan etkilenmemeleri için kapı ve pencerelerini kapatıp, dışarı çıkmamaları konusunda uyarmıştı.

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu