SağlıkYurt

Urfalılar Dikkat O Olmadan Otobüse Binemeyeceksiniz

Şehir içi toplu ulaşım araçlarında HES kodu zorunluluğu getirildi.

Hes kodu nasıl alınır

Koronavirüs salgınına karşı, yurt genelinde önlemler alınmaya devam ediyor.İçişleri Bakanlığı tarafından iki yeni koronavirüs genelgesi yayımlandı.Geçtiğimiz günlerde şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalarca HES kodu olmadan internet, telefon veya yüz yüze bilet satışı kesinlikle yapılmayacak uyarısı gelmişti. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine iki yeni koronavirüs genelgesi gönderildi. O genelgede şunlar yer aldı:

 

-Başta belediyeler olmak üzere ilgili diğer kurum/kuruluşlar tarafından yürütülen her türlü şehir içi toplu ulaşım aracıyla (otobüs, metro, metrobüs vb.) yapılan seyahatlerde kullanılmak üzere kişiye özel hale getirilmiş elektronik/akıllı seyahat kart sistemleri ile Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması arasında gerekli entegrasyonlar sağlanacak.

 

-Şehir içi toplu ulaşım faaliyetleri için kullanılan ulaşım kartlarını henüz kişiselleştirmemiş durumda olan başta büyükşehir belediyeleri olmak üzere yerel yönetim birimleri ve ilgili diğer kurum ve kuruluşlarınca, hâlihazırda kullanılmakta olan elektronik/akıllı seyahat kart sistemlerinin kişiselleştirilmesi amacıyla gerekli çalışmalara biran evvel başlanılacak.

Etiketler

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı