Urfalı Yazar Recep Fırat, Okurlarıyla Buluşacak

Recep Fırat 3-11 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan 5. Ulusal Kitap Fuarına katılacak. Urfalı yazar, fuarda okuyucularına kitaplarını imzalayacak.

 
Recep Fırat 3-11 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan 5. Ulusal Kitap Fuarına katılacak. Urfalı yazar, fuarda okuyucularına kitaplarını imzalayacak.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Ulusal Kitap Fuarı bu yol 3-11 Aralık tarihinde Şanlıurfa’da gerçekleşecek. Birçok kitap yayınlarının stant açacağı fuara yazarlar da katılacak.
 
Fuara katılacak olan isimler arsında Recep Fırat da yer alacak. Recep Fırat, fuarda stat başında olacak. Okuyucularının kitaplarını imzalayacak olan Fırat, fuar boyunca fuar alanında olacak.
 

Recep Fırat Kimdir?

 
06.03.1994 yılında Şanlıurfa / Suruç ilçesinin Yeğen köyünde tek gözlü kerpiç bir evde on kardeşten yedincisi olarak çok nüfuslu bir ailede dünyaya geldi ve köyde büyüdü.
 
İlkokulu Yeğen İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu komşu köy Bellik köyünde, liseyi ilk iki yılını Suruç İmam Hatip Lisesi’nde; son iki yılını ise, değişik sebeplerden dolayı Bozova İmam Hatip Lisesi’nde okudu.
 
Askerliğini, 21 günlük acemi birliğini Manisa / Doğu Kışla ve Batı Kışla ’da; usta birliğini İzmir / Narlıdere Ege Ordusu’nda İkmal onbaşı olarak ifa etmiştir.
 
Yazar, genç yaşta gurbet hayatıyla tanıştı. İnşaatlarda her türlü zor işlerde; hamallık, sıvacılık, boyacılık, beton ve duvar yapı işlerinde; demirci de ve en son elektrik işini meslek edinip devam etti. Çalıştığı süre zarfında okumayı da hiç ihmal etmedi. Sürekli araştırma ve gözlemler yapıp, bilgilerimi arttırıp, kendini geliştirdi.
 
İlk eseri tarihi aşk romanı Nar Tanesi’ni uzun süreli bir araştırma sonucu sabır ve özveriyle ağır koşullar altında kaleme aldı. Kitabın son çalışmasını 22.09.2019 pazar günü, bir emekçi olarak, inşaatın on beşinci katında buz gibi soğuk beton bir duvarın dibinde, başında sarı baret üzerinde, sarı yelek montsuz üşüyerek bitirdi. Nar Tanesi romanının 1. Baskısı Ocak / 2020 de gerçekleşti.
 
Yazar’ın ikinci eseri olan Batak / Sosyal bir romandır. Yazarın Köy yaşantısı ve İnşaatlarda çalışırken tanık olduğu ve bizzat yaşamış olduğu haksızlıklara, feodal yapıya, kapitalist egemen faşist düzenin dişli çarkında törpülenmiştir. İnsanların dertlerini bizzat dinleyerek ve gözlemleyerek; toplumsal, sınıfsal ve siyasal sorunlara parmak basarak, halkın gerçeklerini didikleyerek kaleme almıştır.
 
*‘Ah Bir Gülebilsek,’ yazarın üçüncü eseri ve ilk şiir çalışmasıdır.
 
 
Yazar-Şairle İletişim:
 
* recep_firat_karayazi@hotmail.com
* a.z06031994@gmail.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu