GüncelYurt

Urfalı Tarım İşçisi TBMM’de Kürsüye Çıktı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM Grup Toplantısı'nda Urfalı tarım işçisini kürsüye davet etti.

akşener
Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan mevsimlik tarım işçilerinin sorunları TBMM Grup Toplantısı’nda gündeme getirildi. Bir çok milletvekilinin gündeme getirdiği mevsimlik tarım işçilerinin sorunları İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından da dile getirildi.

Urfalı Tarım İşçisi TBMM’de

Akşener, daha önce yapılmamışı yapıp mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan Urfalı Ali Kaplan’ı kürsüye davet ederek söz hakkı verdi. Kaplan, Urfa’da mevsimlik tarım işlerine giden işçilerin yaşadıkları sorunları dile getirerek yaşadıkları çileleri devletin duymasını talep etti.

Mevsimlik tarım işçilerinin yaşadığı en büyük sıkıntının sosyal güvenlik olduğunu, bunun yanında iş kazalarının ve bu kazaların getirdiği ölümlerin çok fazla olduğu dile getirildi.

Tarım İşçilerinin Çocukları Okula Gidemiyor

Akşener, 19 yıldır bu konuyu ihmal ettiğini, verimli toprakların yeterince değerlendirilemediğini ifade eden Akşener, “Soframızdaki yemeğimizde alın teri olan bu emekçilerimizin tam sayısını bile bilmiyoruz. 1,5 milyon kişi olduklarını tahmin ediyoruz. Çocukların çoğu okul çağında ama maalesef okula gitmiyor, gidemiyor. Türkiye’de mevsimlik tarım işçileri, BM’nin bütün dünyada yoksulluk sınırı saydığı günlük 2 doların bile altında kazanıyor.” dedi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı