Urfalı Sporcudan Büyük Başarı

İstanbul’da yapılan Vücut Geliştirme Türkiye Şampiyonasında Urfalı sporcu Sertaç Yılmaz, 75 kg’de Büyük erkekler kategorisinde Türkiye 3’sü oldu.

vucut gelistirme urfa

29 Eylül 3 Ekim 2021 Tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Vücut Geliştirme Türkiye Şampiyonasında Urfalı sporcu Sertaç Yılmaz, 75 kg’de Büyük erkekler kategorisinde Türkiye 3’sü oldu.

1000 Sporcunun katılmış olduğu Vücut geliştirme Türkiye şampiyonası elemeleri kıran kırana geçti.

Urfalı sporcu Sertaç Yılmaz, 2 ay sonra Romanya’da yapılacak olan Uluslararası Vücut Geliştirme şampiyonasında Şanlıurfa’yı ve Ülkemizi temsil edecek.

Vücut Geliştirme Milli Takım Antrenörü Mustafa Akaltun, Yaptığı açıklamada; Uzun zamandır Türkiye Şampiyonası’na ciddi bir şekilde hazırlık yapıyorduk. dolayısıyla yapmış olduğumuz hummalı çalışmalar neticesinde hamdolsun sporcumuz Türkiye 3’sü olarak güzel bir başarı elde etti. sporcumuz daha önce de iki alt siklette Türkiye şampiyonu olmuş ve Vücut geliştirme Dünya Şampiyonası’nda dokuzuncu olarak kendi kategorisinde iyi bir başarı elde etmişti. inşallah bundan sonraki süreçte de sporcumuzdan büyük başarılar bekliyoruz. çünkü bu potansiyel sporcumuz da fazlası ile mevcuttur. Romanya’da yapılacak olan uluslararası şampiyonada sporcumuz Sertaç Yılmaz’ın inşallah şanlı bayrağımızı göndere çektirerek hem Urfamızı hem de Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancım tamdır. Ayrıca yine ilimiz sporcusu Abdülsamet Çevik, Vücut Geliştirme Türkiye şampiyonasında 1. Olarak Şanlıurfamızı başarılı bir şekilde temsil etti. inşallah Abdülsamet kardeşimde İspanya’da Yapılacak olan Dünya şampiyonasında İlimizi ve Ülkemizi en şekilde temsil edeceğine inanıyorum ve kendisine yürekten başarılar diliyorum.”dedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu