Urfalı Şehit Abdulselam Halat İçin Mevlit Okutuldu

Bölücü terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit düşen Topçu Onbaşı Abdulselam Halat’ın şehadetinin 5. yıl dönümünde mevlit okutuldu.
Urfalı Şehit Abdulselam Halat İçin Mevlit Okutuldu
Hendek Operayonu sırasında bölücü terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit düşen Urfalı Topçu Onbaşı Abdulselam Halat’ın şehadetinin 5. yıl dönümüne girildi.
 

Şehidin Mevlidine Başkan Kılcı Ev Sahipliği Yaptı

Urfalı şehidimizi anmak ve dua etmek için şehit yakınlarının katılımıyla mevlit okutuldu. Mevlit, Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Derneğinde okutuldu. Dernek Başkanı Bekir Kılcı’nın ev sahipliğini yaptığı mevlidi şerife Haliliye’de bulunan şehit ve gazi aile ve yakınları katıldı.
 
Dernek Başkanı Kılcı, mevlidi şerif sonrası yaptığı açıklamada;
 
“14.06.2018 Hakkari’de Şehit Top.Onb Abdulselam Halatın Şehit Edilişinin Sene-i Devriyesinde derneğimizde mevlüdü şerifini verdik…” ifadelerine yer verdi.

Şehitlerimizi Unutmayacağız

Şanlıurfa Şehit Yakınları ve Gaziler Dernek Başkanı Bekir Kılcı, açıklamasının devamında; “Biz şehitlerimizi unutmadık, unutmayacağız da… İnşallah okuttuğumuz Mevlidi Şerifimiz, Kuran-ı Kerim ve elimizi açıp yaptığımız dualarımız şehit düşen kahramanlarımızın ruhlarına ulaşmıştır. Allah kahramanlarımızın yakınlarına ve ailelerine sabırlar versin.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu