Urfalı Öğrenciler İçin Ukrayna’ya Özel Uçak

Ukrayna'da eğitim göre 4 üniversite öğrencisi için özel uçak gönderildi. Savaşın ortasında kalan öğrenciler, özel uçakla yurda döndü.

ukrayna ogrenci

Ukrayna’da Rus birliklerinin saldırısında Harkov’da mahsur kalan Urfalı dört üniversite öğrencisi kurtarılarak yurda döndü. Gençlerden birinin Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Halef Karataş’ın oğlu olduğu öğrenildi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekât emrinin ardından günlerdir süren savaşta Ukrayna’da mahsur kalan Türk öğrencilerden 4 Urfalı genç, nihayet ailelerine kavuştu.

Tıp öğrencisi Mehmet Karataş ile Sultan Dikeç, Abdulkadir Toprak ve Abdulrakip Özdoğan Harkov’daki yurtlarında mahsur kaldı. Bomba ve kurşunlardan valizlerini siper ederek korunan gençlerin korku dolu günleri Türkiye’nin devreye girmesinin ardından son buldu. Gençler garda Türkiye’nin tahsis ettiği trenle sınıra gitti. Burada otobüsler ile Romanya’ya geçen gençler burada kendileri için gönderilen Türk Hava Yolları’nın özel uçağı ile yurda döndü.

Gençlerin yaşadığı sevinç yüzlerine yansırken, gençlerden Mehmet Karataş’ın Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Halef Karataş’ın oğlu olduğu öğrenildi. Başkan Karataş sevincini sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile dile getiren Karataş “Oğlumun da aralarında olduğu ülkemiz vatandaşlarının Ukrayna’dan tahliyesi için gayret eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Mevlüt Çavuşoğlu, Yavuz Selim Kıran, Halil Özcan, Ahmet Akay, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Yalçınkaya ve Abdurrahman Kırıkçı’ya teşekkür ederiz. Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu