Urfalı Kıck Bokçular Türkiye Şampiyonu

Urfalı Kıck Boksçula. turnuvayı domine ederek 4 Altın 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.

kick boks murat akaltun

8 bin sporcu ve 760 kulübün katlım sağladığı Türkiye’nin en büyük organizasyonunda Şanlıurfa Halilye Belediye spor kulübü takım halinde Türkiye şampiyonu oldu.

 

Derece giren sporcular.

Büyükler kategorisinde Emrah Yaşar, 86 kg’de Türkiye 1. Mevlana Altuntaş, 71 kg’de Türkiye 1. Faysal Sılıv, 54 kg’de Türkiye 1. Gençler Kategorisinde Mehmet Eriş, 63,5 kg’de Türkiye 1. Fatma Nursev Akaltun, +70 kg’de Türkiye 2. Muhittin Akaltun, 90 kg’de Türkiye 2. Minikler kategorisinde Hiranur Akaltun, +47 kg’de Türkiye 3’sü oldular.

 

Kıck Boks Milli teknik direktörü ve Şanlıurfa İl temsilcisi yaptığı açıklamada: Türkiye’nin en büyük ve en zor Şampiyonası’nda çok iyi bir performans ortaya koyarak harkulade bir başarı elde ederek takım halinde Türkiye şampiyon olduk. Kendi İlimizde gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’na çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik hamdolsun yapmış olduğumuz hummalı çalışmaların karşılığını dört altın iki gümüş ve bir bronz madalya alarak almış olduk.

Milli takımın şekilleneceği bu önemli şampiyonada 81 ilden gelen Sporcular hepsi birbirinden değerli hepsi birbirinden zorlu idi ancak biz geçmiş dönemlerde de takım halinde defaatle Türkiye şampiyonu olmuştuk. Dolayısıyla kendi evimizdeki bu önemli şampiyonada da çok iddialı idik çok şükür almış olduğumuz başarılı sonuçlarla da ve ortaya koymuş olduğumuz muhteşem performansla hem şampiyon olduk hemde milli takıma giden sporcularımızın sayılarını arttırdık.

Bu organizasyonun ilimizde yapılmasında ve başarımızda çok büyük emekleri olan Şanlıurfa Valisi Sn. Salih Ayhan, Halilye Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Canpolat, Kıck Boks Federasyon Başkanı Salim Kayıcı ve Gençlikspor İl Müdürümüz Sn Halil Eren, Beyefendilere teşekkür ederim.”dedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu