Urfalı Fatma Nursev Akaltun’dandan Büyük Başarı

Antalya’da devam eden 81 İlden 6 bin sporcunun katılmış olduğu Türkiye açık Kıck Boks Şampiyonası’nda Halilye Belediye kulübü milli sporcusu Fatma Nursev Akaltun, ilk kez çıktığı büyükler kategorisinde + 70 kg’de büyük bir başarı elde ederek Türkiye 2’si oldu.

Urfalı Fatma Nursev Akaltun'dandan Büyük Başarı
Kıck Boks Milli Takım Antrenörü ve İl Temsilcisi Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Kıck Boks Türkiye Şampiyonası’na çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Dolayısıyla yapmış olduğumuz hummali çalışmalarımızın karşılığını elde ettiğimiz başarılarla çok şükür almaktayız. Sporcumuz Fatma Nursev Akaltun, ilk kez büyükler kategorisinde mücadele etti. Daha önceleri gençler kategorisinde büyük başarılar elde ederek. İlimizi ve Ülkemizi başarıyla temsil etmiş şanlı bayrağımızı göndere defalarca çektirerek göğsümüzü kabartan başarıları elde etmişti. Ilk kez çıkmış olduğu büyükler kategorisinde de büyük bir başarı elde ederek Türkiye ikincisi oldu. Önümüzde iki tane daha Türkiye Şampiyonası var, inşallah bu başarılarının devamı gelecektir gençlerde olduğu gibi büyüklerde de İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek bizleri yine gururlandırcaktır.”dedi.

Milli sporcu Fatma Nursev Akaltun, Türkiye Şampiyonası’na çok iyi hazırlandım. Gençler kategorisinde daha önce büyük başarılar elde ederek İlimizi Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmiştim. Ilk kez çıktığım büyükler kategorisinde de Türkiye 2’si oldum. Inşallah önümüzde yapılacak olan iki tane Türkiye Şampiyonası var,O Şampiyonalarda da orada birinci olarak büyükler kategorisinde de Şanlıurfamızı ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım. Başarımda emekleri olan Kıck Boks Milli Takımı Antrenörü Murat Akaltun, ve Buket Demirci, hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Haliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat, Beyefendiye spora, sporcuya ve gençlere vermiş olduğu katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu