Urfalı esnafın hırsızlık olayında çarpıcı iddialar!

Sondaj boruları çalınan esnaf, hırsızlık olayında bir muhtarın olduğunu ve muhtarın da belediyeyi suçladığını iddia ederek şikayette bulundu.

Urfalı esnafın hırsızlık olayında çarpıcı iddialar!

İzmir’in Bergama İlçesi’nde şantiye sahibi Adem Güç, yarım trilyonluk hırsızlık olayıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. 

Yaklaşık 2 hafta önce İzmir-Bergama karayolu üzeri Tepeköy Mahallesi mevkiindeki arazide bulunan ve değeri 664 bin TL olan sondaj boruları çalındı. İhbar üzerine jandarma ekipleri soruşturma başlattı. Müşteki esnaf Gök, Ferdi isimli bir şüphelinin bir firma yetkilisi olduğunu, boruları yanlışlıkla aldığını öğrendiklerini ve şahsa ulaştıklarında kendisine boruları yanlışlıkla aldığını ve tekrar yerine koyacakları cevabını aldıklarını belirtti. Boruların bulunduğu yere gittiklerinde ise bir mahalle muhtarı olduğunu öğrendikleri Murat A.’nın geldiğini ifade ederek “Bu boruları tırlara kendisinin yüklediğini, yükleme işini yapmasını da B.B. isimli yerel hizmetler müdürü olan şahsın kendisine söylediğini, bu nedenle yükleme işi yaptığını söyledi ancak ben durumdan şüphelendiğim için bu olayla ilgili şikayette bulundum. Çalınan malzemelerimin maddi değeri yaklaşık olarak 664 bin TL.” dedi. 

Hırsızların “Devleti eli var. Siz korkmayın” diyerek jandarmaya beyanda bulunduklarını iddia eden Gök, “O tarihten bugüne henüz tırın plakasını bile tespit etmiş değiliz. Sizden yardım bekliyoruz” diyerek yetkililerden destek istedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu