Urfalı Bakan Nebati: Enflasyonu Yüreğimizle Halledeceğiz

Urfalı Bakan Nureddin Nebati, enflasyon ile ilgili yaptığı açıklamada: "El ele vererek, yüreğimizle halledeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Urfalı Bakan Nureddin Nebati, enflasyon ile ilgili yaptığı açıklamada: “El ele vererek, yüreğimizle halledeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyon yükselişi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Nebati, bu sürecin el ele vererek düzeleceğini öne sürdü.
 
Urfalı Bakan Nebati, enflasyon ile ilgili yaptığı açıklamada; “El ele vererek, birlikte adımlar atarak ve yüreğimizle halledeceğiz.” diyerek şu ifadelere yer verdi;
Şimdi hedefimiz enflasyonun ana sebeplerinden biri olan beklentileri düzeltmektir.
Günlerdir ilgili sektör kuruluşlarıyla bire bir toplantı yapıyoruz. Rakamları önlerine koyuyoruz. Fahiş uygulamalara net olarak karşı durduğumuzu ortaya koyuyor ve net olarak paylaşıyoruz. Bir çabamız var, çabamız enflasyonun Türkiye’nin mutlak surette kontrol altına alınması ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemesidir. Bunu yapacağız, bizimle birlikte olanlarla yapacağız. Bu işi başaracağız. Yanlış yapanın üstüne de gideceğiz. Şu andaki enflasyonun bu rakamlara gelmesindeki en önemli etken beklentiler haline dönüşmüştür. Bunları hep beraber kıracağız. Beklentilerdeki bozulma ve dışsal faktörlerden kaynaklı artışların vatandaşlarımıza asgari düzeyde yansımasının adımlarını aralıksız atıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu