Urfa’daki Suriyeli Gençlere Çeyiz Yardımı

İl Müftülüğü Urfa'daki evlenecek Suriyeli gençlere çeyiz yardımı yapacak. Eşyalar düzenlenecek programla evlenecek çiftlere teslim edilecektir.

Urfa’da ve Suriye’de bulunan maddi imkansızlıklardan dolayı çeyiz alamayan Suriyeli gençlere Türkiye Diyanet Vakfı, Konya İl Müftülüğü yardımda bulunacak.

Suriyelilere her koldan yardımlar yağmaya başlıyor. İş yeri açma, maaş alma, sağlık hizmetlerinden faydalanma gibi haklar elde eden Suriyelilere şimdi de çeyiz yardımı yapılıyor. Türkiye Diyanet Vakfı, Konya İl Müftülüğü ve Mehir Vakfı birleşip Urfa’da yaşayan Suriyelilerin çeyizlerini yapacak.

7 tır eşyanın Şanlıurfa’ya vardığını belirten yetkililer konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Yedi tır çeyiz yardımı Şanlıurfa’ya ulaştı. Türkiye Diyanet Vakfı, Konya İl Müftülüğü ve Mehir Vakfı işbirliğiyle Konya’dan yola çıkan yedi tır dolusu çeyiz yardımı Şanlıurfa ve Suriye’de maddi imkânsızlıklardan dolayı evlenemeyen nişanlı çiftlere dağıtılmak üzere ilimize ulaştı. Bağışlanan eşyalar önümüzdeki günlerde ilimizde düzenlenecek programla evlenecek çiftlere teslim edilecektir. Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar…”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu