Urfa’daki Şehit Polislerimiz Son Yolculuğuna Uğurlandı

 
Şanlıurfa’da dün, komiser yardımcısı Abdullah Yasir Binici ve polis memuru Cemal Bozkurt, şehit olmuştu.
 
Komiser yardımcısı Abdullah Yasir Binici ve polis memuru Cemal Bozkurt için bugün Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.
 
Törene, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Emniyet  Müdürü Selçuk Doğuş katıldı. Bunların yanında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve protokol üyeleri de katıldı.
 
Şehit polislerimizin naaşları tören alanına polislerin omuzlarında getirildi. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende şehitlerin yakınlarının ayakta zor durduğu görüldü.
 
 

Aziz Şehitlerimizi Son Yolculuğuna Uğurluyoruz

Törenin ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, üzüntülerini dile getirdi. Erin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
“Emniyet teşkilatımızın cesur ve kahraman iki evladını kaybetmenin çok büyük ve derin hüznünü yaşıyoruz. Dualarla, tekbirlerle ve Fatihalarla kahraman evlatlarımızı son yolculuğuna uğurlayacağız. Aziz şehirlerimizin eşleri, çocukları, anne ve babaları başta olmak üzere bütün milletimize ve emniyet teşkilatımıza başsağlığı dileklerimizi iletiyorum. Şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet ve mağfiret temenni ediyorum. Çok kıymetli kardeşlerim! Onlar elbette ölü değiller. onlar şüphesiz diridirler. Rabbimin katında en yüce en yüksek makama ulaştılar, eriştiler” ifadelerini kullandı. 
 

Erin, Bu Hain, Alçak Er ya da Geç Bulunacak

Vali Erin, sözlerini şöyle sürdürdü:
Bugün için şehitlerimize karşı boynumuzun borcunu ödeyeceğiz. Bu vatana bu bayrağa birliğimiz beraberliğimiz için kahramanca mücadele eden güvelik birimlerimize el uzatan, namluyu doğrultanlar hangi akıbetle karşı karşıya kaldılarsa bu hain de bu alçak da er veya geç etkisiz hale getirilecek ve hak ettiği bir cezayla karşı karşıya kalacaktır.”
 
Yapılan tören ardından Komiser Yardımcısı Abdullah Yasir Binici’nin naaşı havayoluyla İstanbul’a sevk edilecek. Polis memuru Cemal Bozkurt’un naaşı kara yoluyla Gaziantep’in Karkamış ilçesine uğurlanacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu