SağlıkYurt

Urfa’daki Kanser Hastaları Ölüme Terk Ediliyor

Şanlıurfa’da kanser hastaları tedavi olmak için Gaziantep’e gidiyor. Hastalar; “Urfalı kanser hastaları ölüme terk ediliyor" dedi.

Kanser Hastası Şanlıurfa

Şanlıurfa, sağlık sorunlarıyla sürekli gündeme gelirken, yetkililerin vatandaşların sesini duymaması tepkilere neden oldu.

Şanlıurfa’da binlerce kanser hastası yakınlarından biri olan Necdet Erdoğan isimli vatandaş, Şanlıurfa’da Onkoloji hastanesinin olmamasından dert yakınarak yaşadığı mağduruiyeti dile getirdi. Erdoğan, değil Onkoloji hastanesinin Şanlıurfa’da bulunan hastanelerdeki Onkoloji servislerinde bile doktor bulunmaduğından yakındı.

Kanser hastası yakını Necdet Erdoğan, feryadımızı duyun diyerek şu açıklamalarda bulundu;

 

2 Onkoloji Doktoru Başka İle Tayin İstedi

Eşim 21 günde bir kemoterapi ilacı almak zorunda olan kanser hastası. Yaklaşık bir yıl önce eşime bu hastalık teşhisi konulduğunda Onkoloji Polikliniği ve Onkoloji doktoru sadece Mehmet Akif İnan Hastanesi Haliliye Ek Binasında bulunmaktaydı. Burada iki doktor vardı sağ olsunlar ellerinden geldiğince özverili olarak çalışmaktaydılar. Fakat zaman geçtikçe hastane çalışma ortamının kötü olmasından dolayı bu iki doktorumuz görevlerinden ayrılarak başka ile gitmişlerdir.

Kanser Hastası Şanlıurfa

Üniversite Hastanesi Doktoru Düzenli Gelmiyor

Mevcut hastanede doktor olmadığından Harran Üniversitesi’ne sadece bir onkoloji doktoru atanmasından dolayı tedavimize Üniversite Hastanesi’nde devam etmeye başladık. Fakat burada mevcut doktor, ücretli muayene yapmasına rağmen polikliniğe düzenli gelmiyordu. Asistan doktorlar sadece ilaç yazıyordu. Üniversite hastanesindeki doktor da 3 ay sonra ayrıldı. Şu an perişan durumdayız. Hastaneler arasında mekik dokuyoruz.

Gaziantep’te Onkolohi Hastanesi Var

Komşumuz olan Gaziantep’te nüfusu 500.000 iken Onkoloji hastanesi kurulmuştu. Biz de nüfusu Suriyeli vatandaşlarla birlikte yaklaşık 3 milyon olan şehrimize neden Onkoloji Hastanesi kurulmuyor?

 

CİMER’e Defalarca Yazdım! Urfa Milletvekilleri Nerede?

İktidar partisi her platformda “Şanlıurfa AKP’nin kalesidir” demelerine rağmen neden bu konuda sesiz kalıyorlar anlamadım! Şanlıurfa’nın 9 AKP’li vekili var ama onların umurunda değiliz. Defalarca CİMER’e Sağlık Bakanlığı’na yazdım. Lütfen sesimizi duyun.

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı