GüncelYurt

Urfa’da Yollar İçin 6 Bin Kasis Kullanılacak

Şanlıurfa’da, son zamanlarda birçok noktada kullanılan hız kesici kasislerin sayısı daha da artacak.

Şanlıurfa’da, son zamanlarda birçok noktada kullanılan hız kesici kasislerin sayısı daha da artacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, araçların hızlarını düşürmek amacıyla kentin dört bir yanına hız kesici kasisler yerleştirdi. Son dönemde sayıları hızla artan kasislerin daha çok cadde, ara sokaklar, oyun parkı ve okul önlerine yapıldığı görüldü. Can güvenliği düşünülerek yapılan hız kesici kasislerin il genelinde daha da artması için çalışmalar sürüyor.

 

 

 

6 BİN KASİS ALINACAK

 

Kazaların önlenebilmesi için en etkin yöntem olarak gösterilen hız kesicilerin kent merkezinin yanı sıra kırsal ilçelerde de yollara yerleştirmeyi planlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kasis alımı için ihaleye çıktı. Buna göre; 6 bin Kauçuk Hız Kesici (Kasis) alımı yapılacak. İhalenin, 04.08.2021 tarihinde saat 10.00’da Paşabağı Mahallesi’ndeki Konak Plaza’da yer alan Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası 1.Kat İhale Toplantı Salonunda yapılacağı bildirildi.

 

 

 

BAZI SÜRÜCÜLER TEPKİLİ

 

Bu arada kentte birçok yere yapılan hız kesicilere bazı sürücülerin tepki gösterdikleri de aşikâr. Son zamanlarda artan kasislerden dolayı adeta çileden çıkan bazı sürücüler, özellikle işlek caddelere yapılan kasislere tepki gösterdi. Çoğu zaman kasisleri fark edemediklerini dile getiren sürücüler, bu durumun hem kendi canlarını riske attığını hem de araçlarına zarar verdiklerini savundu.

 

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı