Urfa’da uyuşturucu kullanan kadınlar erkeklerden fazla

Urfa’nın kanayan yaralarından biri olan uyuşturucu problemine ilişkin CHP Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner korkunç bir iddiada bulundu.

Urfa'da uyuşturucu kullanan kadınlar erkeklerden fazla

Uyuşturucu madde kullanımı Şanlıurfa’nın en büyük sorunlarından biri arasında yer alıyor. Kentte yaşanan suç olaylarının altında yatan ana nedeninin genelde uyuşturucu kullanımından kaynaklandığı belirtiliyor. Ancak kentte uyuşturucuyla yeterince mücadele edilmediği de dile getiriliyor.

CHP Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner de 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele Günü’nde Urfa ile ilgili önemli bir paylaşımda bulundu.

Şanlıurfa’da kadınların madde kullanım oranının erkeklerden daha fazla olduğunu ifade eden Çetiner, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Şanlıurfa’da madde bağımlılığı çok yaygın. Kadınların kullanım oranları erkeklerden fazla. Kadınlar, sistematik olarak maddeye alıştırılıyor, temin edecek maddi durumları olmadığı için fuhuşa yönlendirilip mecbur ediliyorlar. Gerçekler fısıldanmaz, yüksek sesle söylenir”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu