Urfa’da Toplama Merkezinde Vatandaşın Sıcakla İmtihanı

Şanlıurfa'da vatandaşlar isyanda: "Toplama Merkezinde sıcaktan boğuluyor. Büyükşehir, personeline klimalı hizmet veriyor."

Şanlıurfa’da vatandaşlar isyanda: “Toplama Merkezinde sıcaktan boğuluyor. Büyükşehir, personeline klimalı hizmet veriyor.”
 
Şanlıurfa’da hava sıcaklığının 40 derecenin üstüne çıktığı günler gelirken, toplama merkezindeki vatandaşlar sıcaktan bunalıyor.
 
Akaryakıt zamlarının ardından araçlarını kullanmayan çoğu vatandaş toplu taşımayı kullanmaya başladı. Toplama Merkezinde bu sebeple meydana gelen büyük yoğunluk sorunları da beraberinde getirdi. Araçların vatandaşların yoğunluğuna yetmediği toplama merkezinde otobüs bekleyen insanlar sıcaktan bunaldı. Belediyenin denetim yapmadığı alanda ne vantilatör ne de su püskürten fıskiyeleri çalışıyor.
 
Vatandaşlara bu yapılanın zulüm olduğunu belirten Urfalı vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde belediyenin aldığı araçları eleştirdi. Vatandaşlar,
 
“Belediye personeli rahat gezsin diye yeni araçlar alınıyor. Personeller klimalı araçlarda gezecek, vatandaşlar otobüs beklerken sıcaktan bunalacak. Bu reva mı? Vatandaş toplama merkezinde sıcaktan boğuluyor. Büyükşehir personeline klimalı hizmet veriyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu