Yurt

Urfa’da TMO Arazisinin Satılmasına Tepki Gösterildi

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer alan TMO'ya ait alanın ihale usulü ile satışa çıkarılması, ilçe sakinlerinin tepkisine yol açtı.


Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer alan TMO’ya ait alanın ihale usulü ile satışa çıkarılması, ilçe sakinlerinin tepkisine yol açtı. Alanın kamu yararına kullanılması için yetkilere çağrıda bulunuldu.

Eyyübiye ilçesine bağlı Eyyüp Nebi Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 25 dönümlük üzerinde kurulan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) ihale usulü satışa çıkarılması ilçe sakinlerinin tepkisini beraberinde getirdi.

Alanda bir araya gelen Eyyüp Nebi Mahalle Muhtarı Mahmut Karakuşlu, Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Kestop, Eyyübiye Meclis Üyesi Ahmet Çoban ve bazı meclis üyeleri ile vatandaşlar, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin ihale ile satılıp yerine konut yapılacağını iddia etti. İlçe sakinleri mahallerinde sosyal aktivite olarak bir alanın bulunmadığı, ofis alanın belediyeye devredilip, yeşil alan, park, halı saha, çocuk alanları ve semt pazarının yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

 

“ÇOCUKLARIMIZA PARK İSTİYORUZ”

Eyyüp Nebi Mahalle Muhtarı Mahmut Karakuşlu, “Biz çocuklarımıza park istiyoruz. Belediye başkanlarımızdan buraya park yapılması için destek bekliyoruz. Bizim çocuklarımızın parkı yok. Semt pazarımız, okulumuz ve futbol sahamız yok. Burayı park olarak istiyoruz. Vatandaşlarımız hepsi burada, bu sıcaklıkta nereye gideceklerini şaşırmışlar. Devletimizden burayı bize park olarak bırakmasını talep ediyoruz” dedi.

 

“PARK YOK YOL KENARINA OTURUYORLAR”

Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Çoban ise “Halkımızı görüyorsunuz. Vatandaşlarımızın parkları yok, oturacakları bir alan yok. Eyyüp Nebi Mahallesi 50 bin nüfuslu bir mahalledir. Halkımız bu duruma tepki gösteriyor. Vatandaşlarımız park olmadığı için yol kenarına oturuyorlar. Yetkililerden destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“TALEBİMİZİN YETKİLİLERCE DİKKATE ALINMASINI İSTİYORUZ”

Alanın kamu yararına için kullanılması için yetkililere çağrı yapan Muhtarlar Dernek Başkanı Mehmet Kestop da yetkililere şu sözlerle seslendi:

“Eyyüp Nebi Mahallemizde bulunan mülkiyeti Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait olan 3953/1  nolu parsel ve yaklaşık 25 dönüm olan bir alanı ihale yolu ile 11.08 2021 tarihinde satılacağı yönünde karar alınmıştır. Muhtarlarımızın, vatandaşlarımızın talepleri ve istekleri sebebiyle, bölgede yeşil alan, çocuk alanları, dinlenme alanları, halı saha ve kamu yararına olan eksikliklerden dolayı biz mevcut yerin satılıp yine beton yığını olmaması için vatandaşlarımızın talebi var. Belediye başkanlarımızdan, üst düzey yöneticilerimizden ricamız mevcut yerin satılmayıp belediyelerimizden birisine devredilmesi ve kamu yararına, vatandaşlarımızın kullanacağı yeşil alanlar olması yönünde talebimiz var. Talebimizin yetkililerce dikkate alınmasını istiyoruz.”

İlçe sakinleri de mahallelerinde sosyal bir alanın bulunmamasından dert yanarak, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin sosyal aktivite alanı yapılması için yetkililere çağrıda bulundu.

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı