Urfa’da Teğmenim Deyip 195 Bin Lirasını Çarptı

Bir şahıs, Urfa’da teğmen olduğunu iddia edere kandırdığı kadının 195 bin lirasını çarptı.

dolandirici 2

Olay Şanlıurfa’da meydana geldi. Sosyal medya üzerinde tanışan 53 yaşındaki Semra Kır ve 26 yaşındaki Sedat Bozkurt isimli şahıslar arasında yaşanan olayda, Semra Kır, dolandırıldığını ve mağdur olduğunu dile getirdi.

Konu Müge Anlı il Tatlı Sert Programında işlendi. Semra Kır, soysal medya üzerinden tanıştım değdi ve kendisini Tük Silahlı Kuvvetleri’nde teğmen olarak tanıtan Sedat Bozkurt isimli şahıs tarafından önce tecavüze uğradığını ardından 195 bin lira dolandırıldığını iddia etti.

Uygunsuz Videolarımı Çekip Tehdit Etti

İlk olarak Mersin’de yan yana geldiklerini ifade eden ve hasta bakıcılığı yapan Semra Kır şu açıklamada bulundu;  “Sedat ile sosyal medya üzerinden tanıştık. Bana 37 yaşında olduğunu ve üsteğmen olduğunu söyledi. Uzun aradan sonra hayatıma birini alıp yuva kurmayı düşündüğüm şahıs tarafından dolandırıldım. Bana Şanlıurfa’da üsteğmen olarak çalıştığını söyledi. Beni Şanlıurfa’ya davet etti. Gittiğim ilk gece tecavüzüne uğradım. Tehdit edildi. Ardından evimi satmam için baskı yaptı. uygunsuz videolarımı çekmiş. Beni bu videoları yaymakla tehdit etti. Korktuğum için evimi sattım. Evin bedelinin bir kısmını nakit bir kısmını da değerinde bir araba olarak aldım. Araba ile Urfa’ya geldik. Burada 6 ay boyunca tehdit edilerek kaldı. Bana aşiret mensubu olduğunu ifade ederek tehditler savurdu. Korkumdan şikayet bile edemedim.”

Teğmen Olmadığı Belirlendi

Asker üniforması giyip sosyal medyada canlı yayınlar açan, belinde silah taşıyan Sedat isimli şahıs, iddialar üzerine canlı yayına bağlandı. Müge Anlı, ekipler tarafında yapılan araştırmada Sedat Bozkurt’un TSK ile bir bağlantısı olmadığını tespit ettiklerini açıkladı. Müge Anlı’nın sorduğu “Üsteğmen kıyafetlerini neden giydiniz. Siz üsteğmen misiniz?” sorusu üzerine “Ben askeri üniformayı seviyorum. Fotoğraf çekmek için parayla satın aldım. Başka bir amacım yoktu.” diyen Sedat isimli dolandırıcı, asıl kendisinin mağdur olduğunu, Semra Kır tarafından dolandırıldığını iddia etti.

Basliksiz 6

Olayı duyan Şanlıurfalılar, aşiret ismi kullanarak bir sürü insanı zan altında bırakan şahısların ceza almaları için gerekli işlemlerin yapılmasını talep etti. Olay hakkında geniş çaplı araştırma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu