AsayişYurt

Urfa’da Tarihi Kilisenin İçinde Mangal Partisi

Urfa’da bir kebapçı tariki Germuş Kilisi’nin içinde mangal partisi düzenledi.

Şanılurfa Kilise Mangal

Günümüzde kebapçıları, sosyal medyada yayınladığı videoları ile yüzbinlerce tıklama alıyor. Videoların dikkat çekmesinin ve çok izlenmesinin sebebi de farklı mekan kullanılması oluyor. Tarihi dokusu olan şehirlerin öne çıkan mekanlarında ürünlerini tanıtan kişiler arasında Şanlıurfa’dan da bir kebapçı yer aldı.

 

Şanlıurfa’da bulunan bir kebapçı, tarihi Germuş Kilisesi’nin içinde mangal partisi düzenledi. Tarihi kilisenin içine kurduğu mangalda şehrimize özgü ciğer kebabı yapan kebapçı, bu işi resmen bir şov haline getirdi. Kebap yaparken çekilen videonun sosyal medya hesaplarına düşerek güzel tepkiler alacağını düşünen kebapçı bu düşüncesinde yanıldı.

 

Kilisenin İçinde Mangal Yakılır Mı?

Videoyu sosyal medyada gören kullanıcılar, Tarih Germuş Kilisesi’nin içinde mangal yakılmasına tepki gösterdi. “Nasıl ki bizim camilerimizde böyle bir şaklabanlığa müsaade edilmezse, kiliseler içinde de böyle bir şeye müsaade edilmez” diyen bir vatandaş, Şanlıurfa’da tarihi yapılara değer verilmemesini de sert bir dille eleştirdi.

Şanılurfa Kilise Mangal

Germuş Kilisesi’nde Define de Arıyorlar

Germuş Kilisesi yakınında oturan çevre sakinleri, kilisenin içinde mangal yakıldığını görmelerinin üzerine; “Bu kilise bizim evin yakınlarında tarihi bir kilise. İnsanlar kazma kürek alıp burada define arıyorlar. Define arayan mangal da yakar. Yetkililerin bu tarihi yapıyı koruyacak önlemler alması gerekir.” İfadelerine yer verdi.

Kiliseye Dikkat Çekti

Kbapçıya gelen sert eleştirilerin yanında ise destekleyici yorumlar da geldi. Bir kullanıcı; “Ben Germuş Kilisesi’nde kebap yapan kardeşimi kutluyor ve ayakta alkışlıyorum çünkü o kebapçı kardeşimiz kimsenin yapamadığını yaptı ve kilisenin yardım çığlığını tüm dünyaya duyurdu.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı