Urfa’da Sezon Kapanıyor! Uymayanlara Ceza Yağacak

Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, av sezonunun kapanmasına sayılı günler kala uyarıda bulundu. Kurallara uymayanlara ceza!

Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, av sezonunun kapanmasına sayılı günler kala uyarıda bulundu. Kurallara uymayanlara ceza yazılacak.

DKMP Şube Müdürlüğü, av sezonunun kapanacağı uyarısında bulundu. Sezonun kapanmasının ardından hayvanların üreme zamanının geldiği için avlanmanın yasak olduğunu duyuran yetkililer, sezon kapanmasının ardından avlanma yapacak olanlara yasal işlem uygulayacağını belirtti. 

Yapılan açıklamalarda sezonun 6 Mart 2022’de kapanacağı belirtilerek şu ifadelere yer verdi;

“Avın kapanış tarihi itibariyle av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı, avın açılacağı Ağustos Ayı’na kadar bu dönemde avcılık faaliyetlerinin yasak olduğu özellikle; av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi, av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarını toplamaması gerekmektedir. Bu hususlara uymayanlar hakkında Şanlıurfa DKMP İl Şube Müdürlüğü’müzce gerekli yasal işlemler uygulanacaktır. Kamuoyuna önemle duyurulur” 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu