Urfa’da Servisçiler İsyanda! Kontaklar kapanıyor

Şanlıurfa’da öğrenci ve işçi servisleri, akaryakıt ve yedek parça fiyatlarına gelen zamların ardından Kontak kapatacaklarını duyurdu.

okul servisi
Şanlıurfa’da öğrenci ve işçi servisleri, akaryakıt ve yedek parça fiyatlarına gelen zamların ardından zor durumda bulunduklarını belirterek sorunlarına çözüm bulunmazsa pazartesi kontak kapatacaklarını bildirdi.

Şanlıurfa’da öğrenci ve işçi servisleri son dönemde akaryakıta, tamir ve bakım ücretlerine gelen zamlara tepki gösterdi.

Şanlıurfa Valiliği önünde toplanan bir grup servisçi, akaryakıt başta olmak üzere son dönemdeki tamir ve bakım ücretlerine gelen zamların kendilerini olumsuz etkilediği belirtti.

“Artık kontak kapatma noktasına geldik” diyen servis şoförleri, yetkililere çağrıda bulundu.

Sürücüler adına konuşan Hüseyin Oğulday, araçlarının yakıtını kendi ceplerinden para koyarak karşıladıklarını söyledi. Oğulday, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Çok mağdur durumdayız. Biz kontak kapatmak istemiyoruz ama bunu bize zorla yaptırıyorlar. Mazot parası, lastik parası… mesela lastik 600 TL’ydi, şimdi olmuş 2800 TL, almakta zorlanıyoruz.  Arabanın bakımı 15 bin TL’ydi, şimdi olmuş 50 bin TL. Bakım yapamıyoruz. Mazot ve benzine gelen üst üste zamlarla çok mağdur duruma düştük. Devletimiz bunları görsün ve yevmiyelerimizi arttırsın. Aile geçindirmekte zorlanıyoruz ve artık son raddedeyiz.”

PAZARTESİ KONTAK KAPATACAKLAR

İlgililerin bir an önce bu sıkıntılarını çözüme kavuşturması talebinde bulunan Oğulday, “Cuma gününe kadar bize bir çözün önerisi sunulsun. Çözüm önerisi sunulmadığı takdirde pazartesi günü bütün arkadaşlarımızla birlikte kontak kapatıyoruz” dedi.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu