SağlıkYurt

Urfa’da PTT Şube Sorunu! Virüs Buradan Yayılıyor

Şanlıurfa’daki PTT Şubeleri nüfusun yoğun olduğu ilçelerde az iken nüfusun az olduğu ilçelerde sayıca fazla olması dikkatlerden kaçmadı.

Şanlıurfa’da bulunan PTT şubelerinin sayısının nüfus yoğunluğuna göre belirlenmemesi beraberinde bir çok sorunu da meydana getiriyor. Özellikle koronavirüs salgınıyla cebelleştiğimiz şu dönemlerde, çeşitli ödeneklerini almak için PTT önlerinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, sosyal mesafe kuralına da dikkat etmeyince virüs yayılma hızı artıyor.

 

Nüfusu Az Olan İlçede 5, çok Olan İlçede 1 Tane PTT Şubesi Var

Şanlıurfa merkezde 18 adet PTT şubesi bulunurken, 55 bin küsur nüfuslu Bozova’da 5 adet, Bozova’nın iki katı nüfüsa sahip olan Akçakale’de ise 1 adet PTT şubesi bulunuyor. Bu veriler göz önünde bulundurulduğunda PTT şubelerinin ilçelerde hangi kriterlere göre arttırıldığı merak konusu haline geldi.

 

Kuyruk Azalmıyorsa PTT Şubesi Artsın

Dünyanın savaştığı koronavirüs yayılımında Türkiye’de en çok vakanın görüldüğü iller arasında olan Şanlıurfa’da vaka sayılarının artmasında büyük etken olan PTT önü kuyruklarının azaltılması için ya sıkı tedbirler uygulanmalı ya da PTT şubelerinin sayısı arttırılmalı.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı