Urfa’da Özel Okullarda Neler Oluyor?

Şanlıurfa’da bulunan özel okullarda yaşandığı iddia edilen olaylar, şaşkınlık yarattı. Şanlıurfa’da Özel Okullarda Neler Oluyor? Milli Eğitim Müdürü Neden Konuşmuyor?

Şanlıurfa’da Özel Okullarda Neler Oluyor? Milli Eğitim Müdürü Neden Konuşmuyor?

Şanlıurfa’da bulunan özel okullarda yaşandığı iddia edilen olaylar, şaşkınlık yarattı.

Öğrencilerin Evlerine Diplomaları Gönderiliyor

İddialarda, devlet destekli ve Adana merkezli olan bir özel okulun öğretmenlerinin toplu şekilde istifa ettiği yer aldı.
Öğretmenlerin toplu istifasının ardından öğrenciler eğitim hayatına devam edemedi. Bu durumun pek çok kimse tarafından bilinmediği iddia edilirken, öğretmenlerinin toplu istifasının ardından okula gitmeyen öğrenciler, okulda eğitim görüyormuş gibi gösterildiği belirtildi. İddialarda devamsız olan öğrencileri varmış gibi göstermenin yanında eğitim görmeyen öğrencilerin evlerine diplomaların gönderildiği yer aldı.

Sistemin Hakemi Urfa İl Milli Eğitim Müdürü

Konu ile ilgili Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden açıklama gelmezken, İl Milli Eğitim Müdürünün, Eğitimcilerin kanının emildiğini, resmiyette asgari ücretleri ödemiş gösterip, eğitimcilerini sigorta giderlerini geri aldığı iddia edildi. Bu durumun sistemleşmiş bir şey olduğunu belirtilirken, sistemin hakeminin ise Urfa Milli Eğitim Müdürlüğü olduğu İddia edildi.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu