Urfa’da okul zili aileler için çalıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, toplumun temeli olan aileyi güçlendirmek için Şanlıurfa’nın da aralarında yer aldığı yeni bir proje başlattı.

Urfa'da okul zili aileler için çalıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), toplumun temeli olan aileyi güçlendirmek için yeni bir proje başlattı. Aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta veliler, ‘Aile Okulu’nda öğrenci oldu.

Proje, Şanlıurfa başta olmak üzere, Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Adana ve Erzurum’da başladı.

Proje kapsamında ilk olarak Erzurum’da 350 öğretmene eğitici eğitimi belgesi verildi. Şu ana kadar ‘Aile Okulu’ eğitimlerinden 7 ilde, 32 bin veli faydalandı.

8 ana başlıkta ve 44 saat olarak verilen eğitimlerle aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hâle getirmek hedefleniyor. Eğitim verilecek konu başlıkları şöyle:

“Çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler”.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu